• 2013-08-20

Startuje Praskie Lato Filmowych Przedpremier

Dzisiaj w warszawskim Kinie Praha seansem Vincent chce nad morze rozpocznie się Praskie Lato Filmowych Przedpremier. Do 22 sierpnia można będzie oglądać najlepsze tytuły kina artystycznego, które oficjalną premierę będą miały dopiero jesienią tego roku.

Kadr z filmu „Ci, którzy żyją i umierają” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Ci, którzy żyją i umierają” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filmową wędrówkę po premierach rozpocznie podróż nad morze chorego na zespół Tourett’a Vincenta – Vincent chce nad morze w reżyserii Ralfa Huettnera. Film jest ciepłą opowieścią o realizowaniu marzeń. Poza dynamiczną reżyserią i przepięknymi zdjęciami Alp, w filmie odnaleźć można mądre aktorstwo trójki głównych bohaterów. Tego samego dnia będzie można zobaczyć obraz Spirosa Stathoulopoulosa pt.: Meteora, który opowiada o wierze, w której trudno wytrwać, kiedy pojawia się miłość. Film brał udział w konkursie głównym Berlinale 2012.

W Oh Boy! widzowie poznają perypetie niespełna 30-to letniego Niko, który właśnie został usunięty z uczelni i żyje beztrosko, tylko po to, aby podczas kolejnej projekcji w ramach przeglądu poznać rozterki 25-letniej Sity, młodej, zdolnej studentki, która odkrywa nieznane jej dotąd fakty z życia ukochanego dziadka – Ci, którzy żyją i umierają w reżyserii Barbary Albert.

W czwartek – ostatni dzień Praskiego Lata Filmowych Przedpremier można będzie  zobaczyć film Pieta – osiemnasty obraz w reżyserskim dorobku Ki-duk Kima – zdobył Złotego Lwa dla najlepszego filmu na ubiegłorocznym MFF w Wenecji. Reżyser powraca nim po kilkuletniej przerwie, w czasie której walczył z ciężką depresją. Powraca w wielkim stylu, znów budząc kontrowersje i zachwycając. Na ten film nie można nie zareagować – powiedziała członkini weneckiego jury, Marina Abramović.

Praskie Lato zamknie obraz Szybki Cash 2 – kontynuacja znakomitego szwedzkiego kryminału opartego na ekranizacji książki Jo Nesbo, który gościł na naszych ekranach pod koniec ubiegłego roku.

Kadr z filmu „Pieta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Pieta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Praskie Lato Filmowych Przedpremier
Cena biletu – 7 zł

20 sierpnia (wtorek)

godz. 18.00 – Vincent chce nad morze | reż. Ralf Huettner
godz. 20.00 – Meteora | reż. Spiros Stathoulopoulos

21 sierpnia (środa)

godz. 18.00 – Oh, Boy! | reż. Jan Ole Gerster
godz. 20.00 – Ci, którzy żyją i umierają | reż. Barbara Albert

22 sierpnia (czwartek)

godz. 18.00 – Pieta | reż. Kim Ki-duk
godz. 20.00 – Szybki Cash 2 | reż. Babak Najafi

Kasa Kina Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel. 22 343 03 10

Dodaj komentarz