• 2013-08-20

M.I.A. w line-upie Burn Selector Festivalu

Do line-upu Burn Selector Festival 2013 dołącza Matangi Maya Arulpragasam, lepiej znana jako M.I.A. Za chwilę wydaje nowy, długo oczekiwany album, a występ na BSF będzie jednym z niewielu w Europie.

M.I.A., fot. Moses (źródło: en.wikipedia.org)

M.I.A., fot. Moses (źródło: en.wikipedia.org)

Matangi jest dla hinduistów boginią słowa i muzyki, co świetnie pasuje do jej imienniczki Matangi Arulpragasam. M.I.A. jest piosenkarką, raperką, producentką i właścicielką wytwórni płytowej. Fotografuje i tworzy sztukę współczesną, w wieku niecałych czterdziestu lat napisała już autobiografię. To jedyna artystka, która otrzymała nominacje do Oscara, nagród Grammy Award, Brit i Mercury. Na swoich albumach, M.I.A. konsekwentnie ewoluuje. Gładko przeszła od radosnego etno w pierwszych sławnych singlach Galang i Sunshowers, wyprodukowanych wespół z Diplo i Switchem do chwytliwych melodii znanych wszystkim utworów z albumu Kala: Paper Planes, Jimmy czy Boyz. Ostatnim przystankiem kariery brytyjsko-tamilskiej artystki jest płyta / / / Y / , prezentująca bardziej elektroniczne oblicze wokalistki.

Premiera jej najnowszego albumu Matangi, który będzie wydany nakładem wytwórni Interscope, została przzesunięta na piątego iistopada. Jego odsłona, singiel Bring The Noize, powstała wespół z francuskim producentem elektro Surkinem i Switchem. Brzmi niezwykle nowocześnie, podobnie jak pozostałe utwory z albumu, które artystka udostępniła w sieci, zaczynając od grona fanów: Only 1 U, Come Walk With Me, Doobie, atTENTtion. Sama wokalistka mówi o Matangi jako o antologii swojej twórczości. Matangi patronuje także sztuce, więc nie tylko ze strony The Knife można spodziewać się spektakularnego, konceptualnego widowiska z rozbudowaną stroną wizualną. M.I.A. już zapowiada wykorzystanie na nadchodzącej trasie niezwykłej scenografii własnego projektu, inspirowanej właśnie kultem bogini.

M.I.A będzie drugą, obok The Knife, headlinerką Burn Selector Festival 2013. Wystąpi w sobotę 7 września. Tym samym, występ na Burn Selector Festival staje się jednym z dwóch ogłoszonych do tej pory tegorocznych koncertów artystki w Europie.

Burn Selector Festival:
od 6 do 7 września 2013 roku
Warszawa

Dodaj komentarz