• 2013-08-20

Tylko dla mężczyzn nie tylko dla mężczyzn

21 sierpnia Wydawnictwo W.A.B. opublikuje dwie książki Magdaleny Samozwaniec – dla kobiet i dla mężczyzn. W Tylko dla mężczyzn dostanie się zarówno panom, jak i płci pięknej.

Magdalena Samozwaniec „Tylko dla mężczyzn” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Magdalena Samozwaniec „Tylko dla mężczyzn” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Małżeństwo doskonałe – zgódźmy się przede wszystkim, że takie nie istnieje. Już jest dobrze, jeśli małżonkowie nie żyją z sobą jak pies z kotem, ale jak pies z psem, to znaczy, że czasem się ze sobą użerają, a czasem się sobie podlizują. Mężczyzna, żeniąc się, powinien uważać, ażeby nie musiał napisać na grobie swej żony tak, jak to zrobił pewien wdowiec: Tu spoczywa moja małżonka – dla jej i mojego spokoju.

(fragment książki)

Hochsztapler, spirytysta, obleśnik, nudziarz, uwodziciel, dzieciorób i dowcipniś. Kalejdoskop męskich charakterów znany kobietom dobrze zarówno pół wieku temu, jak i dzisiaj. Tylko dla mężczyzn to źródło niewyczerpanych inspiracji dla obojga płci. Dla kobiet – klucz do męskiego świata,  dla panów –  drogowskaz do niewieścich serc, a dla wszystkich razem literacka uczta i świetna zabawa. Jednym słowem – remedium na małżeńskie niesnaski w wykonaniu Magdaleny Samozwaniec.

Dla żony:

  • Zrób awanturę, a nie jęcz.
  • Nie mów, że najbrzydsze z dzieci jest do niego podobne.
  • Jeśli uważasz go za głowę rodziny – nie siadaj na niej.
  • Miej zawsze w pokoju dużą wodę kolońską i małe kieliszki do wódki.

Dla męża:

  • Chcesz, żeby za dużo nie mówiła – pozwól jej palić papierosy.
  • Młody mąż nie powinien nigdy zasypiać, zanim jego żona nie zaśnie.
  • W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką. 

Magdalena Samozwaniec (1984–1972) – satyryczka,  autorka powieści, bajek i wierszy. Przyszła na świat w artystycznej rodzinie Kossaków: wnuczka Juliusza, córka Wojciecha Kossaka, młodsza siostra poetki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, stryjeczna siostra Zofii Kossak- Szczuckiej. Zadebiutowała powieścią Na ustach grzechu (1922), która jako parodia Trędowatej zapoczątkowała jej ogromną popularność. Napisała ponad trzydzieści książek, m.in. Tylko dla Kobiet (1946), Tylko dla mężczyzn (1958), Krystyna i chłopy (1969) czy Zalotnica Niebieska (1973). Najbardziej znane są jej wspomnienia Maria i Magdalena (1956) – barwny opis rzeczywistości dwudziestolecia międzywojennego.

Magdalena Samozwaniec Tylko dla mężczyzn
Premiera: 21 sierpnia 2013 roku
Wydawnictwo W.A.B.

Dodaj komentarz