• 2013-08-20

Emika z nowym albumem na otwarcie sezonu City Sounds

Występ przedstawicielki kultowej wytwórni Ninja Tune, brytyjskiej producentki i wokalistki Emiki, 13 października otworzy jesienny sezon City Sounds we Wrocławiu.

City Sounds, plakat (źródło: mat. prasowe)

City Sounds, plakat (źródło: mat. prasowe)

Urodzona na Wyspach Brytyjskich Ema Jolly, znana jako Emika, nie ukrywa swoich czeskich korzeni. Pierwsze kroki w muzycznym biznesie stawiała jako stażystka w jednej z najbardziej cenionych w Polsce brytyjskich wytwórni z muzyką niezależną Ninja Tune. To tam także dwa lata temu ukazał się jej debiutancki krążek zawierający świetnie przyjęte przez fanów mrocznie brzmiącej elektroniki single Double Edge oraz Drop The Other.

Dzięki klasycznemu wykształceniu (studiowała grę na fortepianie oraz kompozycję) oraz fascynacjom nowymi brzmieniami udało się jej stworzyć zupełnie nową muzyczną jakość. Oparte na klasycznym szkielecie utwory Emiki stanowią ciekawe połączenie głębokich, mrocznych brzmień dub/dubstep rodem z Wysp Brytyjskich, wyraźnych wpływów elektro oraz popowej wrażliwości.

Nie bez znaczenia dla jej twórczości wydają się być też miejsca, w których mieszkała przez ostatnie kilka lat. Będąc w Bristolu była świadkiem umacniania się brytyjskiej sceny dubstep, a kilka lat później, po przeprowadzce z Anglii, zafascynowała się berlińską sceną techno. Zmysłowa i elektryzująca na scenie zawsze dba o uatrakcyjnienie strony wizualnej swoich występów.

Wrocławski koncert z przygotowanymi przez artystkę wizualizacjami 3D będzie częścią europejskiej trasy koncertowej artystki, promującej jej najnowszy album Dva.

City Sounds: Emika
13 października 2013 r., godz. 20.00
ul. Grabiszyńska 56, Klub Firlej
Wrocław

Dodaj komentarz