• 2013-08-19

Wnętrza w odcieniach szarości

Pracownia 81.WAW.PL próbuje udowodnić, że odwaga i niesztampowe podejście do aranżacji wnętrza może dać spektakularny efekt. Przykładem jest 80-metrowe mieszkanie na warszawskiej Saskiej Kępie.

Mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie, proj. 81.WAW.PL (źródło: materiały prasowe)

Mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie, proj. 81.WAW.PL (źródło: materiały prasowe)

Jak oswoić i wykorzystać odcienie szarości we wnętrzu tak, aby nie wyglądały surowo i zimno, a stylowo i elegancko? Wystarczy umiejętnie połączyć materiały, dodać odrobinę koloru oraz drewna dla ocieplenia na pozór mało przytulnych aranżacji. Stosując się do tych zasad można uzyskać niepowtarzalny efekt.

W mieszkaniu bazą do aranżacji były surowe materiały i odcienie szarości. Duży metraż pomieścił przestronny salon, kuchnię, trzy sypialnie oraz dwie łazienki. Jednak właścicielom mieszkania brakowało miejsca do pracy. Okazało się, że odpowiednie rozplanowanie pozwoliło na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na miejsce w części dziennej.

Kuchnia oraz WC dla gości zostały wpisane w bryłę, która sprawia wrażenie, jakby była wstawiona w środek strefy dziennej. Została ona otoczona szarymi, matowymi płytkami. Kubik od strony salonu posiada duże wcięcie, co pozwala na płynne przejście kuchni w salon. Fronty szafek kuchennych wykończone są białym lakierem.

Strefa dzienna to nie tylko kuchnia i gabinet, to także przestronny i wielofunkcyjny salon. Na jednej ze ścian znajduje się biały regał na sprzęt RTV, ale dzięki dużej liczbie półek może być także idealną biblioteczką. W centralnej części pokoju mieści się kanapa modułowa, która dzięki swojej budowie jest łatwa w przesuwaniu, a co za tym idzie, pozwala na szybką zmianę aranżacji salonu. Podczas spotkań rodzinnych lub w gronie przyjaciół łatwo zamienia się miejscami ze stołem stojącym pod ścianą, który w takich sytuacjach stanowi centralny punkt pokoju.

Kolorystyka sypialni jest konsekwentnie utrzymana w tonacji drewna i odcieniach szarości. Podłoga to znów zacierany beton. O nietypowości tego pomieszczenia świadczy połączenie części sypialnej z łazienką, które dzieli jedynie szyba.

Aranżacja mieszkania na Saskiej Kępie
Projekt:  81.WAW.PL (Anna Paszkowska-Grudziąż, Rafał Grudziąż)
Warszawa

Dodaj komentarz