Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji

Od 10 do 16 listopada Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza na warsztaty komiksowe dla kobiet w wieku 18-35 lat pt. Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji. 

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, logo (źródło: materiały prasowe)

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, logo (źródło: materiały prasowe)

Organizatorzy do udziału w warsztatach zapraszają kobiety w wieku 18-35 lat zainteresowane twórczością komiksową oraz problematyką społeczną. Projekt Women for Democratic (R)evolution / Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji składa się z 5-dniowych warsztatów komiksowych, którym będą towarzyszyć: warsztat międzykulturowy, wystawy powarsztatowe, publikacje oraz program kulturalny.

Poprzez sztukę organizatorzy chcą zwrócić uwagę na istotną rolę kobiet w przemianach społeczno-politycznych w Polsce i Egipcie. Przemyślenia 30 uczestniczek (Polska/Egipt) zostaną zaprezentowane w formie stworzonych przez nie komiksów, które pojawią się na wystawach w czterech polskich miastach oraz w Egipcie.

Harmonogram warsztatów i wernisażu:

  • 10 listopada – warsztat międzykulturowy
  • 11-15 listopada – warsztaty komiksowe i program kulturalny (6 godz. warsztatowych dziennie)
  • 16 listopada – wernisaż prac powstałych podczas warsztatów

Projekt jest realizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Arteria (Polska) oraz Centrum Kultury i Sztuki Współczesnej Darb 1718 (Egipt) przy wsparciu finansowym Fundacji im. Anny Lindh i jest jednym z wydarzeń realizowanych w ramach 8. Festiwalu Kultur Świata Okno na świat.

Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji – warsztaty komiksowe
10-16 listopada
Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35
Gdańsk

Dodaj komentarz