• 2013-08-19

Materiał z podróży Igora Spolski & The Dudes

22 sierpnia na Letniej Scenie Skweru w Warszawie odbędzie się koncert Igora Spolski & The Dudes. Koncert będzie jednocześnie ilustracją wielomiesięcznej podróży wokalisty po Azji.

Igor Spolski (źródło: mat. prasowe)

Igor Spolski (źródło: mat. prasowe)

Grupa powstała w marcu 2013 roku z inicjatywy Igora Spolskiego, wokalisty i kompozytora znanego min. z zespołu Płyny. Muzyka formacji Igor Spolski & The Dudes to unikalne połączenie dokumentu, traveloga i muzyki pisanej w drodze.

Jest ona zapisem wielomiesięcznej, trzy częściowej wyprawy do Azji (Nepal, Malayalam, Andamany), zrealizowanej na przestrzeni ostatnich dwóch lat przez Igora Spolski. The Dudes to akustyczne brzmienia w bardzo minimalnych i nietypowych instrumentacjach, gdzie brzmienia tanpury, mandoliny, ukulele, perkusjonaliów, harmony i wiolonczeli spotykają się żeby zabrać w podróż tych, co nie wyjechali. Wielojęzyczne teksty z przymrużeniem oka opisujące dalekie kraje, bardzo intymna atmosfera na koncertach, przepiękne zdjęcia i klipy-wizuale z podróży, okraszane oryginalnymi samplami nagrywanymi w drodze, a nade wszystko głos Izabeli Lamik.

Igor Spolski & The Dudes:
22 sierpnia 2013 r., godz. 20.00
Krakowskie Przedmieście 601, Letnia Scena Skweru
Warszawa

Dodaj komentarz