• 2013-08-17

Literacki Widok Krakowa

We wtorek 20 sierpnia o godz. 20.00 Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza do muzycznego klubu Literki w Krakowie na pierwszą z cyklu projekcję filmu Widok Krakowa w reżyserii Magdaleny Piekorz. Po swoim Krakowie oprowadza w nim Adam Zagajewski.

„Widok Krakowa”, reż. Magdalena Piekorz, fot. Michał Sosna (źródło: materiały prasowe)

„Widok Krakowa”, reż. Magdalena Piekorz, fot. Michał Sosna (źródło: materiały prasowe)

Widok Krakowa jest częścią międzynarodowego projektu literacko-filmowego City (W)rites, prezentującego literackie stolice Europy przez pryzmat pisarzy związanych z każdym z miast. W roli ambasadora Krakowa i Małopolski wystąpił Adam Zagajewski, który przedstawia widzom swoich mistrzów, ulubione miejsca i zaprzyjaźnionych literatów. Nie zabraknie także wspomnień o innych wybitnych twórcach związanych z miastem: Wisławie Szymborskiej oraz Czesławie Miłoszu. Jako pierwsi film mogli obejrzeć goście 3. edycji Festiwalu Miłosza.

Polski odcinek serii City (W)rites powstał w ramach projektu Reading Małopolska. To wspierany ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013 zestaw działań, w ramach którego Małopolska i jej stolica, Kraków, chcą komunikować swoje dziedzictwo literackie oraz włączyć się w budowanie sieci współpracy regionów kreatywnych w dziedzinie literatury.

Producentem polskiego odcinka serii City (W)rites: Widok Krakowa jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a realizację zdjęć wspierała Krakow Film Commission.

Widok Krakowa
Projekcja: 20 sierpnia 2013 roku o godz. 20.00
Kraków

Dodaj komentarz