• 2013-08-17

Videozone Festival 2013

31 sierpnia w Jaworznie odbędzie się 6. edycja festiwalu sztuk wizualnych Videozone. Na bitwie VJ-skiej zmierzy się ośmiu twórców z całego świata, a zagra m.in. Maximilian Skiba i The KDMS.

Videozone Festival 2013 (źródło: mat. prasowe)

Videozone Festival 2013 (źródło: mat. prasowe)

Videozone to formuła łącząca festiwal muzyki elektronicznej i prestiżowy, międzynarodowy konkurs VJ‐ski. Festiwal jest od przeszło pięciu lat jedynym miejscem w Polsce i jednym z kilku na świecie, gdzie prezentuje się najświeższe trendy we współczesnej sztuce VJ­‐ingu.

Na scenie klubowej Festiwalu zagra Hannah Wants (UK), Maximilian SkibaThe KDMS DJ set by Artur8Pollux oraz Fair Weather Friends a w konkursowej bitwie VJ­-‐skiej rywalizować będą: Abduct (Mexico), Derubare (Poland), Jacopsen (Italy), Joao Beira (Portugal), JQM (Poland), VJ Malaga (Poland), Panna Ula (Poland), VJ Vale (Italy). Oprawę wizualną zapewnią: JD_Video i duet Brainwash.

Hannah Wants (UK) – Brytyjska producentka i DJ-­ka. W swoich setach łączy house z brzmieniami podszytymi szlachetnym, głębokim basem. W 2010 roku ruszyła na podbój Ibizy i od tamtej pory króluje na światowych parkietach od Wielkiej Brytanii, poprzez Baleary, Niemcy po RPA. Określana jako the UK’s hottest talent zasilała takie imprezy, jak Creamfields, Annie Mac Presents, 2.31 czy Cream 20th Anniversary Tour. Okazją do usłyszenia artystki po raz pierwszy w Polsce będzie Videozone Festival 2013.

Maximilian Skiba Live Act – Jeden z najbardziej zagranicznych polskich producentów. Prezentowany w rozgłośniach BBC Radio One, FM4 z Wiednia czy Fritz z Berlina, w setach DJ-­‐skich na całym globie, a także na kompilacji najlepszych utworów klubowych 2010 magazynu Mixmag. Bas i gitary autorstwa Chic, połączone z sekcją smyczkową Beethovena, do tego odrobina italo‐disco ze szczyptą soul w stylu flamenco – tak opisał jego muzykę legendarny producent Daniel Wang. Wraz z brytyjską wokalistką Kathy Diamond tworzy projekt The KDMS.

The KDMS DJ set by Artur8 – Ich muzyką zachwycała się sama Madonna, a Snoop Dogg umieścił ich utwór w swoim Tekkno Euro Mix. Nic dziwnego, bo projekt brytyjskiej wokalistki Kathy Diamond i polskiego producenta Maxa Skiby to wyjątkowo świeże zjawisko na światowej scenie klubowej. Żywiołowe, futurystyczne disco, hipnotyczne rytmy i uzależniające popowe melodie sprawiły, że wydane w barwach Gomma Records single Tonight czy High Wire hulają w światowych stacjach radiowych, na blogach i kompilacjach, takich jak Hugo Boss Tracks Compilation, czy Hed Kandi Electric Summer Compilation.

Fair Weather Friends – To moc tanecznych rytmów zaklęta w chwytliwe piosenki. Swoimi utworami godzą fanów indie-popu z entuzjastami elektroniki. Nie bez przyczyny zostali okrzyknięci Nadzieją Roku 2013 przez Radio Roxy, a ich rajd przez najważniejsze festiwale muzyczne: Opener 2012, Coke 2012 i Free Form 2013 jest jedynie początkiem drogi. Ich brzmienie oscyluje pomiędzy nawiązaniami do lat 80. i 70., soczystym synth-­popem, elektronicznymi improwizacjami, a zaraźliwą melodyjnością.

Pollux – to jedno z wcieleń Piotra Ceglarka, artysty mieszkającego i tworzącego na Śląsku, który współtworzył projekty RGBOY i Teleport Katowice. Projekt Pollux to synteza lat 80’ i 90’ utrzymana w tempieświata współczesnego. Wszystko opakowane agresywnym rytmem automatów perkusyjnych, oraz burżuazją analogowych i cyfrowych syntezatorów.

Videozone Festival 2013:
31 sierpień 2013 roku
ul. Grunwaldzka 80, Hala widowiskowa Miejskiego Centrum Kultury i Sportu
Jaworzno

Dodaj komentarz