• 2013-08-17

Ludzie na obrazach Agaty Czeremuszkin-Chrut

Galeria BWA w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na wystawę Agaty Czeremuszkin-Chrut Papier – płótno – ściana, której wernisaż będzie miał miejsce 31 sierpnia o godz. 17.00. Prace artystki będzie można oglądać do 29 września.

Agata Czeremuszkin-Chrut „Dull”, olej na płótnie, 2012, Galeria BWA w Gorzowie Wielkopolskim

Agata Czeremuszkin-Chrut „Dull”, olej na płótnie, 2012, Galeria BWA w Gorzowie Wielkopolskim

Najnowsza wystawa malarstwa Agaty Czeremuszkin-Chrut otworzy kolejny sezon w Galerii BWA w Gorzowie Wielkopolskim. W 350-metrowej przestrzeni zobaczyć będzie można wielkoformatowe płótna oraz miniatury i akwarele powstałe w ostatnich latach.

Papier – płótno – ściana to wystawa o wyjątkowej wartości. Prezentuje bowiem autorski wybór dzieł powstałych w szczególnym dla młodej malarki – Agaty Czeremuszkin-Chrut – czasie, będąc jednocześnie formą podsumowania aktywnego pięciolecia pracy twórczej. Ekspozycja ta jest ważna również dlatego, że ukazuje szereg realizacji pochodzących z okresu 2010–2013, a więc czasu, kiedy artystka, mieszkając już w Warszawie, w sposób całkowity poświęciła się malarstwu, odchodząc tym samym od innych form aktywności zawodowej. Również tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Pomimo że nieco enigmatyczny i hasłowy, to niesie w sobie duży, symboliczny ładunek. Odnosi się bowiem do trzech głównych podłoży malarskich, którymi Czeremuszkin-Chrut posługuje się w pracy twórczej.

Elementem wystawy będzie także 20-metrowy mural zrealizowany w przestrzeni Miejskiego Ośrodka Sztuki.

Agata Czeremuszkin-Chrut – urodzona 1983 roku w Częstochowie, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu (2008). Stypendystka Edinburgh Collage of Art (2007). Laureatka stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia oraz stypendium edukacyjnego Urzędu Miasta Wrocławia. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym oraz projektowaniem graficznym. W 2007 roku zdobyła wyróżnienie na Festiwalu Sztuki Around the Coyote w Chicago, natomiast w 2011 roku została zakwalifikowana do prestiżowej publikacji Studio Visit, skupiającej najciekawsze osobowości artystyczne. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych m.in. w USA, Belgii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Australii i Polsce. W głównym kręgu działań twórczych artystki pozostaje figura ludzka poddawana deformacjom oraz jej istnienie w świecie zdominowanym przez zalew informacji. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Agata Czeremuszkin-Chrut Papier – płótno – ściana
Wernisaż: 31 sierpnia 2013 roku
Czas trwania: od 31 sierpnia do 29 września 2013 roku
Galeria BWA w Gorzowie Wielkopolskim

Dodaj komentarz