• 2013-08-17

Gypsy swing na Zielonym Jazdowie

17 sierpnia przed Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zagra berliński zespół Django Lassi, grający jazz inspirowany bałkańską i cygańską muzyką.

Django Lassi (źródło: mat. prasowe)

Django Lassi (źródło: mat. prasowe)

Punktem kulminacyjnym najbliższego weekendu w Zielonym Jazdowie będzie półtoragodzinny koncert niemieckiego zespołu Django Lassi. Artyści czerpiąc z muzyki cygańskiej i rytmów bałkańskich starają się zaskakiwać muzycznymi niespodziankami. Nawiązują do tradycji jazz manouche jednak gatunek muzyki, który wykonują określa się mianem gypsy swing. Na ich repertuar składają się pozycje Jeana Django Reinhardta i dzikie poetyckie tańce bałkańskie.  Grupa składa się z sześciu muzyków grających na skrzypcach, klarnecie, gitarze, perkusji, saksofonie, trąbce.

Zielony Jazdów – to letni projekt przygotowany przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, którego celem jest przybliżenie mieszkańców Warszawy do instytucji oraz propagowanie ekologicznego trybu życia. W każdy weekend na świeżym powietrzu odbywają się koncerty, pokazy filmowe, debaty oraz warsztaty.

Koncert Django Lassi
17 sierpnia 2013 r., godz. 22.00
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2
Warszawa

Dodaj komentarz