• 2013-08-16

Premiera Epki XX▲N▲XX

12 sierpnia ukazała się debiutancka EPka duetu XX▲N▲XX Disappear, który szturmem wbił się na listę najbardziej rozchwytywanych projektów muzycznych tego roku.

XX▲N▲XX (źródło: mat. prasowe)

XX▲N▲XX (źródło: mat. prasowe)

Duet  XX▲N▲XX tworzą Michał (autor muzyki i tekstów) oraz Klaudia. Mimo niewielkiego stażu zespół zrobił już furorę na największych tegorocznych festiwalach. Najnowsza EPka składa się z trzech oryginalnych utworów: Disappear, Broken Hope oraz nastrojowego Got U Under. Dodatkowo na albumie znajdują się trzy remiksy autorstwa Enveego, Spiska Jednego oraz gwiazdy brytyjskich klubów – xxxy. 12 sierpnia swoją premierę ma wersja digitalowa, więc pliki dostępne są na wszystkich głównych platformach streamingowych.

XX▲N▲XX – to polski duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Zespół powstał w 2012 roku a w jego skład wchodzą: Klaudia Szafrańska (wokal) oraz Michał Wasilewski a.k.a. Lance Flare (muzyka). Klaudia pochodzi z Konina, Michał ze Szczytna. Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu X Factor, poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania by podjąć decyzję o wspólnej współpracy. Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Gatunki które są im bliskie to chillwave, witch house i electronica.

XX▲N▲XX – premiera albumu Dissapear
12 sierpnia 2013 roku
U Know Me Records

Dodaj komentarz