• 2013-08-16

Polscy projektanci na São Paulo Design Weekend

Od 15 do 18 sierpnia w ramach DW! São Paulo Design Weekend w Brazylii potrwa wystawa The Spirit of Poland prezentująca polskie projekty.

Shinoi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Shinoi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa stanowi kontynuację inicjatywy The Spirit of Poland zapoczątkowanej oddolnie przez polskich projektantów. Jej celem jest pokazanie wartości i potencjału dynamicznie rozwijających się polskich marek projektowych na arenie międzynarodowej.

The Spirit of Poland to wspólna inicjatywa projektantów i założycieli polskich marek, której głównym celem jest ukazanie potencjału polskich projektów na forum międzynarodowym. Cykl The Spirit of Poland to wystawy i wydarzenia towarzyszące, podczas których spotyka się młode pokolenie twórców i gdzie design staje się elementem promocji polskiej kreatywności. Tegoroczna wystawa prezentowana będzie podczas największego z brazylijskich festiwali designu, DW! São Paulo Design Weekend. Wydarzenie obejmuje szereg imprez towarzyszących, organizowanych m.in. w muzeach, sklepach, galeriach, metrze, jak również w przestrzeniach wystawienniczych całego miasta.

Kluczem doboru obiektów do tegorocznej edycji The Spirit of Poland jest pojęcie: duch/dusza materiału. Wystawa porusza zagadnienie relacji między projektantem a tworzywem poprzez prezentację obiektów, których powstanie determinował materiał. Wśród nich znajdują się produkty powstające przy współpracy z rzemieślnikami, czerpiące z ich wiedzy i doświadczenia, takie jak biżuteria wykonana z węgla. Prezentowane są również obiekty, których powstanie jest możliwe dzięki świadomemu wykorzystaniu przez projektanta możliwości maszyn sterowanych komputerowo, takich jak plotery laserowe czy frezarki. Przykładem takich rozwiązań są w dużej części produkty wykonywane z arkusza materiału np. blachy czy tworzywa sztucznego. Wszystkie prezentowane obiekty powstały w wyniku fascynacji czy zaciekawienia projektanta danym tworzywem.

Pierwszym z serii wspólnych przedsięwzięć, zorganizowanym dzięki współpracy projektantów z Ambasadą RP w Japonii, był udział The Spirit of Poland w Tokyo Designers Week 2010. Wystawa miała kontynuację w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie w 2011 roku. W tym samym roku, dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza, udało się zorganizować kolejne odsłony wystawy na 100% Design w Londynie oraz w trakcie Tokyo Designers Week 2011. Wystawa w São Paulo będzie więc już piątą z cyklu. Wystawa jest organizowana w ramach programu promocji polskiego designu realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza.

Wystawcy: bro.Kat, Kafti, Malafor, Marek Cecuła – Modus Design, Puff-Buff, Shinoi, Oskar Zięta.

Wystawa jest organizowana w ramach programu promocji polskiego designu realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza.

The Spirit of Poland podczas DW! São Paulo Design Weekend
Od 15 do 18 sierpnia 2013 roku
São Paulo

Dodaj komentarz