• 2013-08-16

Kobieca siła z wysp na Skrzyżowaniu Kultur

Kobiety przyjeżdżające na tegoroczny 9. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur pochodzą z różnych pokoleń i kontynentów. Taniec, siły natury i energię wojowników zaprezentują między 25 a 29 września.

Moana, fot. Sarah Kane (źródło: mat. prasowe)

Moana, fot. Sarah Kane (źródło: mat. prasowe)

Z najdalszej z wysp na tegoroczny Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur przyjedzie Moana Maniapoto, uważana za najbardziej wyrazisty głos przypominający tradycje rdzennej ludności Nowej Zelandii. Od ponad dwudziestu lat stoi na straży kultury maoryskiej. Każdy jej koncert to spotkanie z oryginalną muzyką, ale i niesamowita wyprawa do ginącego świata. Na scenie pomagają go wykreować muzycy i tancerze haka z zespołu The Tribe.

Z Trynidadu i Tobago przyjedzie słynna Calypso Rose. 73-latka o nieprzeciętnej scenicznej charyzmie mająca w dorobku 800 piosenek, ponad pół wieku scenicznych występów i współpracę z takimi gigantami jak Bob Marley czy Michael Jackson. To za jej sprawą światową popularność zyskała afrokaraibska, buzująca rytmem muzyka calypso. Wielka diwa Karaibów, mistrzynie śpiewu gardłowego z Kanady oraz królowa maoryskich rytmów odwiedzą Polskę we wrześniu.

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur – Poświęcony jest prezentacji wielokulturowości i różnorodności świata, odbywa się od 2005 roku. W wydarzeniu wzięło dotąd 170 artystów z 54 krajów. Festiwal jest wydarzeniem o randze międzynarodowej, rekomendowanym przez prestiżowy magazyn Songlines jako jedno z 25 najciekawszych wydarzeń muzyki świata.

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur
Od 25 do 29 września

Dodaj komentarz