• 2013-08-15

Besides kończy prace nad płytą

20 września ukaże się debiutancki album zespołu Besides, jednej z najbardziej obiecujących post-rockowych formacji, zatytułowany We Were So Wrong.

Na debiutanckim krążku będzie można usłyszeć 10 instrumentalnych, miejscami spokojnych, a miejscami ostrych, ciężkich post rockowych kompozycji. Pierwszy materiał Besides to wydana w 2012 roku EPka, po której zespół rozpoczął pracę nad pełną płytą.

We Were So Wrong nagrano w studio Radioaktywni w Częstochowie, w większości na tak zwaną setkę. Materiał zrealizował Adam Celiński. Okładkę albumu zaprojektowała Danuta Kazimierczak, graficzka i malarka. Do albumu dołączona będzie książeczka zawierająca 10 obrazów artystki, które są autorską interpretacją utworów Besides.

 We Were So Wrong – jak mówi sam zespół – to album, na którym kawałki układają się w jedną wielką podróż nostalgiczno – emocjonalną, pozwalają uwolnić wyobraźnie i odpłynąć gdzieś poza codzienność.

24 sierpnia ukaże się pierwszy singiel – utwór zatytułowany Monochromatic. Besides przygotowuje również teledysk do utworu promującego wydawnictwo, który ma mieć premierę we wrześniu i trasę koncertową na jesień, podczas której odwiedzą kilkanaście miast w Polsce.

24 sierpnia zespół będzie można zobaczyć na żywo podczas B-Festival – Rock Reggae Alternative w Brzeszczach na scenie alternatywnej, której kuratorem jest Mietall Waluś. Besides bierze również udział w akcji crowdfundingowej, której celem jest zebranie środków na finalizację nagrań.

Besides – to młody i bardzo obiecujący zespół na polskiej scenie post-rockowej. Jego niesamowite, połączone z wizualizacjami koncerty potrafią wzbudzić w słuchaczach intensywne doznania emocjonalne. Powstał w 2011 roku, swój materiał rozpoczął promować na jesień 2012 roku. Od tego czasu zagrał trasę koncertową liczącą 29 występów, wystąpił w 3 audycjach radiowych, zarejestrował EPke promocyjna z pięcioma utworami oraz 1 utwór media edit. Dwukrotnie był laureatem przeglądów muzycznych, obecnie dostał się do ścisłego finału ogólnopolskiego przeglądu Fonografika Young Stage, który odbędzie się 7 września w Łodzi. Zespół tworzą muzycy wcześniej związani z takimi składami jak Jedyny Sensowny Wybór, Kundle, Divide Et Impera, Roman Polański, Offenders. Na koncertach wspomagani są pięknie konstruowanymi obrazami przez vidżejkę Justynę Gurbisz.

We Were So Wrong
Premiera: 20 września 2013 roku

Dodaj komentarz