• 2013-08-14

W kręgu miłości – pokazy premierowe z udziałem Johana Heldenbergha

21 sierpnia w Warszawie i 22 sierpnia w Gdańsku odbędą się pokazy premierowe filmu W kręgu miłości z udziałem Johana Heldenbergha – współscenarzysty filmu i odtwórcy głównej roli.

Kadr z filmu „W kręgu miłości” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „W kręgu miłości” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Z okazji premiery filmu W kręgu miłości Felixa van Groeningena (Boso, ale na rowerze), zwycięzcy Nagrody Publiczności na tegorocznym Berlinale oraz filmu otwarcia Festiwal Sztuki Filmowej Dwa Brzegi, do Polski przyjedzie Johan Heldenbergh – odtwórca głównej roli oraz współscenarzysta filmu.

Pokazy premierowe w Warszawie i Gdańsku są organizowane w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie. Po gdańskim pokazie rozmowę poprowadzi Grażyna Torbicka. Relację ze spotkania będzie można zobaczyć na żywo na portalu Stopklatka.pl oraz 29 sierpnia po pokazach filmu w 12 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Gdynia, Kielce, Kraków, Łódź, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Zabrze (początek projekcji o godz. 19.00).

O filmie. Elise i Didier od siedmiu lat żyją w szczęśliwym, choć niekonwencjonalnym związku. Połączyła ich gorąca miłość od pierwszego wejrzenia, głęboka potrzeba życia po swojemu i pasja do muzyki bluegrass.

Niespodziewanie koło fortuny się odwraca. Kiedy ich kilkuletnia córka Maybelle zapada na poważną chorobę, żarliwe i zmysłowe uczucie poddane zostaje poważnej próbie, a Elise i Didier oddalają się od siebie. Każde z nich zaczyna żyć własnym życiem, ale nadal walczą o córkę, wierząc, że miłość jest w stanie zwyciężyć każde przeciwieństwo losu. Czy uda im się pokonać przeznaczenie?

W kręgu miłości to filmowa adaptacja teatralnej sztuki Johana Haldenbergha (który gra w filmie główną rolę męską) i Mieke Dobbels, w reżyserii Felixa van Groeningena (Boso, ale na rowerze). To tętniący emocjami i brawurowo zagrany obraz ze znakomitą ścieżką dźwiękową.

„W kręgu miłości” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„W kręgu miłości” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

W kręgu miłości (The Broken Circle Breakdown)
Reż. Felix van Groeningen, Belgia/Holandia 2012, 111 min
Dystrybucja: Against Gravity
W kinach od 30 sierpnia 2013 r.

Pokazy z udziałem Johana Heldenbergha 
21 sierpnia 2013 r., godz. 20.00
Multikino Złote Tarasy
Warszawa

22 sierpnia 2013 r., godz. 19.00
Multikino
Gdańsk

Dodaj komentarz