• 2013-08-14

ORT: Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski

Już 16 sierpnia będzie miała miejsce kolejna odsłona projektu Instytutu Książki ORT: Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski. W maju islandzcy poeci i muzycy gościli w Krakowie, tym razem pojawią się w Literackim Sopocie.

„ORT: Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski” – logo (źródło: materiały prasowe)

„ORT: Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski” – logo (źródło: materiały prasowe)

W festiwalu udział wezmą dwaj poeci z Islandii: Eiríkur Örn Norðdahl, poeta i jeden z najlepszych islandzkich performerów poezji na żywo, oraz Þórarinn Eldjárn, poeta i najpopularniejszy islandzki autor wierszy dla dzieci, a także tłumacz, który w ramach projektu przetłumaczył specjalnie dla nas Pana Maluśkiewicza i wieloryba Juliana Tuwima. Spotkaniom z poetami towarzyszyć będą warsztaty dla najmłodszych, podczas których dzieci tworzyć będą własne arkusze poetyckie.

Nowy projekt Instytutu Książki ORT: Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski, realizowany wspólnie z islandzkimi partnerami, ma na celu zaprezentowanie wierszy z wyspy Polakom oraz polskich wierszy na wyspie. W ramach projektu wiersze ponad dwudziestu poetów z Polski i Islandii zostaną nie tylko wydane zarówno w formie drukowanej, jak i elektronicznej, ale wkroczą również do przestrzeni miejskiej, pojawiając się m.in. na ulicach miast, w transporcie miejskim, a nawet w portach. Poprzez organizowane wspólnie działania (m.in. warsztaty, kolaboracje między muzykami i poetami-performerami) stwarzana jest platforma do dialogu i wymiany inspiracji twórczych autorów, literaturoznawców i czytelników z obu krajów. W ramach ORT poeci uczestniczą w kluczowych festiwalach literackich w obu krajach (m.in. w Krakowie, Warszawie, Sopocie i Reykjavíku).

ORT: Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski
Od 16 do 20 sierpnia 2013 roku
Sopot

Dodaj komentarz