• 2013-08-14

Miś Kazimierz poszukuje małych pisarzy

13 sierpnia ruszył konkurs Mali pisarze poszukiwaniPaulina Wilk, autorka książek o misiu Kazimierzu, zaprasza dzieci do tworzenia własnych historii. Każde dziecko może zostać współautorem nowego tomu.

Miś Kazimierz (źródło: materiały prasowe)

Miś Kazimierz (źródło: materiały prasowe)

Kto powiedział, że książki mogą pisać tylko dorośli? I skąd duzi wiedzą, o czym lubią czytać mali? Najwyższy czas połączyć siły. Paulina Wilk, autorka serii opowieści o rezolutnym misiu Kazimierzu, wzywa na pomoc dzieci. Ogłasza konkurs na nową przygodę pluszowego bohatera.

Jak pomóc autorce i wziąć udział w konkursie?

Wymyślić, spisać i przesłać historię, rozpoczynającą najnowszy tom przygód zatytułowany Podróże misia Kazimierza. Autorka czeka na opowieści stworzone przez dzieci, w których spisaniu mogą pomagać dorośli. Najciekawsza propozycja rozpocznie dalsze losy misia, który właśnie wrócił ze swych pierwszych wakacji i wybiera się w nową podróż. Z powodu kończącego się lata, Kazimierz wpadł w melancholijny nastrój, ale też zaczął marzyć o dalekim świecie.

Najlepszy dziecięcy pomysł Paulina Wilk włączy do tomu Podróże misia Kazimierza, a nazwisko małego autora znajdzie się w książce. Ten specjalny, wspólnie napisany rozdział zostanie też zarejestrowany przez oboje autorów w wersji audio i udostępniony do słuchania w internecie. Konkursowe opowieści można przesyłać do 15 września. Każdy, kto weźmie udział w konkursie, otrzyma audiobook z Przygodami misia Kazimierza.

Mówi Paulina Wilk:

Jako osoba dorosła mam istotną wadę: nie jestem dzieckiem. Pisząc dla małych czytelników, wyobrażam sobie, co je rozbawi, zasmuci, co im pozwoli zrozumieć i polubić siebie. Ale pomyślałam, że najlepiej będzie, jeśli spytam je o zdanie i dowiem się, jaką przygodę chciałby podarować mojemu bohaterowi. Miś Kazimierz jest ciekawy świata i ogromnie lubi nowości, więc bardzo się ucieszył. Oboje niecierpliwie czekamy na wsparcie dziecięcej wyobraźni.

Powstały już dwie części opowiadań o misiu Kazimierzu. W Przygodach misia Kazimierza mały uciekinier z wielkiego sklepu trafił do domu Ani. Razem z nową opiekunką odkrywał świat niezwykłych uczuć i przyjaźni. W drugim tomie serii, zatytułowanym Lato misia Kazimierza, główny bohater wyruszył na pierwsze wakacje – spędził lato na podwórku z trzema charakternymi kumplami. Z nimi przeżywał zwycięstwa, porażki, odkrycia i uczył się zaufania. W powstającej właśnie trzeciej części opowieści Podróże misia Kazimierza wróci do domu Ani, ale nie zabawi tam długo, bo wkrótce wyruszy w pierwszą prawdziwą podróż. Co go do tego skłoni? Dokąd się uda? Z kim wyruszy? Czy będzie szedł, jechał, płynął czy frunął? Oto zadanie dla małych autorów. Ten, kto wymyśli najpiękniejszy początek książki o misiu podróżniku, będzie mógł nazywać siebie pisarzem.

Malik pisarze poszukiwani – konkurs
Od 13 sierpnia do 15 września 2013 roku
Ogłoszenie zwycięzcy: 25 września 2013 roku

Dodaj komentarz