Wyprowadź książki na ulicę

Rusza konkurs na projekt instalacji inspirowanej książką, towarzyszący tegorocznemu Festiwalowi Conrada w Krakowie, organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Zgłoszenia można wysyłać do 9 września.

Festiwal Conrada – logo (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Conrada – logo (źródło: materiały prasowe)

Organizatorzy już po raz drugi zachęcają, by wyprowadzić książki na ulicę i sprawić, aby literatura nie kojarzyła się wyłącznie z biblioteką. Pod hasłem Książka – medium doskonałe rusza druga edycja konkursu dla artystów na projekty oryginalnych instalacji inspirowanych książką i możliwych do realizacji w przestrzeni publicznej. Najciekawszy pomysł zostanie zaprezentowany podczas Festiwalu Conrada na Rynku Głównym w Krakowie.

Zgłoszenia można wysyłać do 9 września. Pomysły oceni jury, w którym zasiądzie m.in. L.U.C., przygotowujący jesienią w Krakowie nową literacką akcję, o której szczegółach opowie już wkrótce. Nazwisko laureata i zdobywcy nagrody pieniężnej w wysokości pięciu tysięcy złotych, przeznaczonych na realizację projektu, poznamy 13 września.

W tym roku prace można zgłaszać tylko w jednej kategorii: outdoor. Szczególnie mile widziane są projekty uwzględniające charakter i specyfikę miejsca, możliwość interakcji z odbiorcą, interdyscyplinarność oraz innowacyjność. Do projektu należy dołączyć: portfolio autora, wizualizację projektu w konkretnej przestrzeni, krótki opis merytoryczny i specyfikację techniczną, a także opis realizacji i uzasadnienie wyboru miejsca realizacji projektu.

Instalacja inspirowana książką – konkurs
Termin nadsyłania prac: 9 września 2013 roku
Ogłoszenie wyników: 13 września 2013 roku

Dodaj komentarz