• 2013-08-14

Dancing Poznań: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca

Od 17 do 24 sierpnia w Poznaniu odbywać się będzie kolejna edycja warsztatów tanecznych oraz spektakli teatralnych w ramach Dancing Poznań 2013.

Nadar Rosano „Off-Line", fot. Kfir Bolotin

Nadar Rosano „Off-Line", fot. Kfir Bolotin

Polish folk modern jazz, afro, taniec orientalny, jazz pick up to niektóre z technik tańca, których będzie można nauczyć się pod okiem 31 pedagogów z całego świata w ramach Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego. Warsztaty taneczne na Dancing Poznań to przestrzeń jednocząca środowiska i pokolenia, nie ma w niej ograniczeń dotyczących wieku, ani stopnia przygotowania ruchowego.

Poza typowymi zajęciami warsztatowymi na uczestników czekają spektakle, w ramach organizowanego od 2004 roku Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca. W tegorocznym programie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Źródło widzowie znajdą spektakle m.in. Jo Stromgren Kompani z Norwegii, Nadara Rosano z Izraela, 420People z Czech, Ferenca Fehrera z Węgier, Kieleckiego Teatru Tańca oraz gospodarzy Festiwalu – Polskiego Teatru Tańca.

Dancing Poznań – warsztaty, festiwal, wystawy, pokazy, coachingi, projekcje filmowe i wiele innych wydarzeń, które organizowane są od 2011 roku.

Dancing Poznań 2013 – X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca i XX Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego:
od 17 do 24 sierpnia
Poznań

Dodaj komentarz