• 2013-08-14

Craig Armstrong ostatnim gościem FMF

Jeden z najbardziej znanych brytyjskich kompozytorów Craig Armstrong, nagrodzony Złotym Globem za ścieżkę dźwiękową do filmu Moulin Rouge, wystąpi 28 września na krakowskim Festiwalu Muzyki Filmowej.

Festiwal Muzyki Filmowej, logo (źródło: mat. prasowe)

Festiwal Muzyki Filmowej, logo (źródło: mat. prasowe)

Autor muzyki do takich filmowych przebojów jak m.in. To właśnie miłość, Wall Street. Pieniądz nie śpi, czy nagrodzonego dwoma Oscarami filmu Ray – to ostatni gość Wielkiej Gali Muzyki Filmowej. Brytyjski kompozytor dołącza tym samym do znakomitego grona kompozytorów, którzy już wcześniej potwierdzili udział w koncercie i zasiądzie na widowni obok: Alberto Iglesiasa, Dona Davisa, Trevora Morrisa, Gavina Greeneway’a, Abla Korzeniowskiego, Jana A.P. Kaczmarka, Diego Navarro, Jamesa Newtona Howarda i Michała Lorenca. Krakowska publiczność, jako pierwsza na świecie, usłyszy koncertowe wykonanie suity z najnowszego filmu kompozytora Wielki Gatsby.

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie – organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic w całości dedykowany jest muzyce tworzonej na potrzeby obrazu. Program przedsięwzięcia stawia na różnorodność gatunkową: od przeglądowych retrospektyw i ekskluzywnych wykonawczo koncertów galowych, przez koncerty monograficzne wybranych i uznanych kompozytorów muzyki filmowej, skończywszy na masowych pokazach plenerowych. Monumentalne widowiska muzyczno – filmowe wyróżniają się śmiałością produkcyjną, innowacyjnością w sferze technologii dźwięku i obrazu, ale również rozmachem wykonawczym, poziomem artystycznym prezentowanych dzieł oraz ze względu na obecność najwybitniejszych twórców i kompozytorów. Festiwal Muzyki Filmowej za swoją innowacyjność był dwukrotnie nominowany do Nagrody Mediów Niptel 2008. Akademia doceniła organizatorów za odwagę stworzenia imprezy o międzynarodowym zasięgu i poziomie oraz ciekawe i umiejętne zaprezentowanie muzyki tworzonej do obrazu, wzbudzające ciekawość, zainteresowanie i zachwyt wielopokoleniowej publiczności festiwalu.

Koncert Craiga Armstronga:
28 września 2013 r., godz. 20.00
Hala Oscylowni ArcelorMittal Poland
Kraków

Dodaj komentarz