• 2013-08-13

Lub design! – Miasto to MY

14 sierpnia o godz. 18.00 w Kawiarni Kawka w Lublinie odbędzie się rozmowa z mieszkańcami Lublina pt. Miasto to MY. Spotkanie poprowadzi Ewa Gołębiowska.

Lub Design! – Miasto to MY (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lub Design! – Miasto to MY (źródło: materiały prasowe organizatora)

W sierpniu w ramach projektu Lub design! lubelskie Warsztaty Kultury zapraszają na kolejne wydarzenia dotyczące przestrzeni miejskiej. Celem spotkań będzie zastanowienie się m.in. nad tym w jaki sposób można poprawić jakość życia w miastach i jakie cechy powinien mieć idealny mebel miejski.

Miasto to MY:

  • rozmowa z mieszkańcami Lublina, jak skuteczniej i… przyjemniej poprawiać jakość życia w miastach.
  • prezentacja projektów realizowanych w Polsce (m.in. Warszawa, Gdynia, Kraków i Cieszyn) oraz za granicą (m.in. Berlin, Kopenhaga i Nowy Jork), które są efektem oddolnych inicjatyw oraz powstały przy współpracy fachowców: projektantów, urbanistów z mieszkańcami.
  • na koniec krótkie warsztaty w terenie i podsumowanie, dlaczego warto stosować metodę design thinking.

Prowadzenie:

Ewa Gołębiowska ­– współinicjatorka utworzenia unikalnego ośrodka designu jakim jest Zamek Cieszyn (wcześniej noszący nazwę Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie), miejsca, w którym udaje się̨ łączyć kulturę̨ z innowacyjną przedsiębiorczością i nowymi technologiami. Od 1 stycznia 2005 jest jego dyrektorem. Wcześniej pracowała jako pedagog polonista w wielu typach szkół, z dziećmi i dorosłymi, zakładała też szkoły niepubliczne. W 1992 r. wygrała konkurs na naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Turystyki i Sportu w Urzędzie Miejskim w Cieszynie, gdzie pracowała do 2004 r. Była także radną powiatu cieszyńskiego w latach 1998-2002. W 2011 dołączyła do zarządu EIDD Design for All Europe (Europejskiego Instytutu Projektowania i Niepełnosprawności), organizacji zajmującej się podnoszeniem jakości życia poprzez design dla wszystkich.

Lub design! – Miasto to MY
14 sierpnia 2013 r., godz. 18.00
Kawiarnia Kawka, ul. Okopowa 9 i 1/2
Lublin

Dodaj komentarz