• 2013-08-12

Multimedia w muzeach i galeriach

Centrum Promocji Informatyki zaprasza wszystkich przedstawicieli instytucji kulturalnych do bezpłatnego udziału w XVI edycji seminarium z cyklu Nowoczesne Muzea i Galerie, pt. Multimedia w muzeach i galeriach, które odbędzie się 28 sierpnia w Warszawie.

News O.pl / Konferencje

News O.pl / Konferencje

Podczas seminarium zaprezentowanych zostanie kilka interesujących przykładów wykorzystania multimediów w działalności muzeów. Omówione zostaną m.in. metodologie projektowania systemów zarządzania multimedialnymi elementami ekspozycji muzealnej, inżynieria wiedzy, systemy wspomagające zwiedzanie oraz zastosowanie Video Mappingu w przestrzeni muzealnej. Zostanie zadane pytanie, jakie są perspektywy rozwoju technologii prezentacji wiedzy w muzeum oraz jakie są pułapki nowoczesności. Ponadto przedstawiony będzie temat współpracy międzynarodowej i promocji polskich kolekcji muzealnych w portalach europejskich. Na koniec omówiony zostanie problem wykorzystania identyfikacji wizualnej w instytucjach kultury (porady praktyczne). Zaproszeni praktycy podzielą się z uczestnikami seminarium swoją wiedzą, doświadczeniem, dobrymi praktykami oraz wnioskami z dotychczasowych działań.

W programie:

  1. Metodologie projektowania systemów zarządzania multimedialnymi elementami ekspozycji muzealnej na przykładzie Muzeum Fryderyka Chopina oraz Muzeum Historii Żydów Polskich – Alicja Knast (Dyrektor Generalny Wystawy Głównej Muzeum Historii Żydów Polskich )
  2. Wykorzystanie multimediów w działalności Muzeum Narodowego w Kielcach – Agnieszka Masny (pełnomocnik ds. komunikacji marketingowej i rozwoju Muzeum Narodowe w Kielcach)
  3. Od informacji do repozytorium wiedzy – jak można prezentować zasoby muzeum za pośrednictwem wortalu internetowego– Konrad Pyzel (redaktor naczelny Wortalu Muzeum Pałac w Wilanowie) i Piotr Górajec (Kierownik Działu Rozwoju Muzeum Pałac w Wilanowie)
  4. Video Mapping w muzeach i galeriach – Aleksandra Szkolnicka
  5. Multimedialne ekspozycje i Video Mapping w Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno – Hanna Wajda-Lawera (Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie) i Tomasz Gawroński (Tving Stage Design
  6. Promocja polskich kolekcji muzealnych w portalach europejskich – dr Maria Śliwińska (dyrektor Międzynarodowego Centrum Zarządzania Informacją w Toruniu)
  7. Multimedia w informacji wizualnej. Kreowanie identyfikacji wizualnej – Marcin Klag (Małopolski Instytut Kultury)

Formularz bezpłatnego udziału: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2013/mmg/formularz_free.php

Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Multimedia w muzeach i galeriach
28 sierpnia 2013 roku
Warszawa

Dodaj komentarz