• 2013-08-10

Śmierć architektury?

10 września o godz. 15.00, podczas targów Interiors & Design 2013 w Warszawie odbędzie się debata pt. Śmierć architektury?

Okładka cyfrowego kwartalnika „Krytyka Architektury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Okładka cyfrowego kwartalnika „Krytyka Architektury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy architektura współczesna jest jeszcze sztuką? Czy architekt jest dziś już tylko dostawcą usług, a dawne ambicje bycia intelektualistą, prekursorem nowych trendów i mód są w przypadku tego zawodu już nieaktualne? Na te i inne pytania dotyczące statusu współczesnej architektury oraz roli architekta na rynku odpowiedzą czołowi polscy architekci podczas dyskusji zorganizowanej w trakcie pierwszej edycji targów Interiors & Design Warsaw 2013.

Debata odbędzie się 10 września o godz. 15.00. Jej organizatorem jest Grupa Sztuka Architektury – grupa portali tematycznych skierowanych do architektów, projektantów wnętrz i architektów krajobrazu. Pretekstem do dyskusji będzie wywiad z prof. Martą Leśniakowską opublikowany w ostatnim numerze cyfrowego kwartalnika Krytyka Architektury. Prof. Leśniakowska z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, wybitna znawczyni architektury współczesnej, stwierdziła w nim m.in.: Architektura umiera. Zabija ją pragmatyzm. Jeżeli jest dla niej jakaś nadzieja, to tylko w rzeczywistości wirtualnej, niematerialnej.

Czy tak jest w istocie? Oprócz prof. Leśniakowskiej będą na ten temat dyskutować wybitni polscy architekci: prof. Ewa Kuryłowicz z pracowni APA Kuryłowicz, Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci, dr Bolesław Stelmach z pracowni Stelmach i Partnerzy oraz Michał Piasecki ze studia Bridge. Spotkanie poprowadzi dr Krzysztof Sołoducha z Krytyki Architektury.

Dyskusja Śmierć architektury? będzie jednym z paneli dyskusyjnych towarzyszących Międzynarodowym Targom Wyposażenia i Wykończenia Wnętrz Interiors & Design Warsaw 2013. Targi odbędą się w dniach 10-12 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. W ciągu trzech dni targów uczestnicy będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą produktową oraz uczestniczyć we wspomnianych panelach dyskusyjnych i warsztatach, m.in. dotyczących polskiego wzornictwa.

Równocześnie z Interiors & Design Warsaw 2013 w dniach od 10 do 12 września odbędą się targi Certiba, Warsaw Build 2013 oraz Windows&Doors Warsaw 2013. Organizatorem wszystkich tych imprez jest firma Lentewenc, spółka córka międzynarodowego giganta targowego ITE Group.

Debata Śmierć architektury? podczas targów Interiors & Design 2013
10 września 2013 r., godz. 15.00
Centrum EXPO XXI
Warszawa

Dodaj komentarz