• 2013-08-10

Kino w trampkach

Od 26 do 29 września w warszawskich kinach Kinoteka i Iluzjon odbędzie się I edycja Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach.

Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas Festiwalu zostanie zaprezentowanych ponad 30 najlepszych filmów z ostatnich lat; nagradzanych przez dziecięce i profesjonalne jury na takich międzynarodowych festiwalach filmowych dla młodego widza, jak: Giffoni FF (Włochy), Zlin FF (Czechy), Cinekid (Holandia), TIFF Kids (Kanada), Oulu FF (Finlandia) czy specjalnej młodej sekcji Berlinale – Generation.

Organizatorzy wierzą, że Kino w Trampkach stanie się prawdziwym filmowym świętem młodych widzów, ich przyjaciół i rodziny. Będą mogli zobaczyć filmy, które w Polsce są niedostępne, a które robi się o nich i dla nich – na całym świecie.

Respektując potrzeby i różnorodność emocji oraz doświadczeń młodych ludzi na różnych etapach dorastania organizatorzy zaproponują filmy zarówno dla przedszkolaków, dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej, dla młodzieży, która ją kończy, dla gimnazjalistów oraz dla tych tuż przed maturą.

Na program Festiwalu złożą się filmy dla następujących grup wiekowych:

  • Przedszkole (3, 4, 5)
  • Wczesna szkoła podsatwowa (6, 7, 8, 9)
  • Późna szkoła podstawowa (10, 11, 12)
  • Gimnazjum (13, 14, 15)
  • Ponad gimnazjum (16, 17, 18, 19)

Trampek to but niezmordowanego włóczykija, który z otwartym sercem i umysłem poszukuje prawdy o świecie, każdego dnia wyrusza w podróż, po przygodę. Jak młody człowiek. Każdy film jest podróżą, a każdy młody miłośnik ruchomych obrazów podczas Kina w Trampkach trafi na coś dla siebie – własną, niespodziewaną przygodę.

Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach
26-29 września 2013 r.
Kino Iluzjon, Kinoteka
Warszawa

Dodaj komentarz