• 2013-08-08

Poeto, pozwól się złowić

Biuro Literackie zaprasza poetów do udziału w 9. edycji Połowu. Realizowany od 2005 roku projekt skierowany jest do autorów przed debiutem książkowym. Jego celem jest zauważenie i wyróżnienie najciekawszych młodych twórców oraz ułatwienie literackiego startu.

9. edycja Połowu (źródło: materiały prasowe)

9. edycja Połowu (źródło: materiały prasowe)

Aby spróbować swoich sił, należy przygotować i przesłać zestaw 13 wierszy. Dwudziestu autorów najciekawszych propozycji zaproszonych zostanie do udziału w przyszłorocznej edycji festiwalu Port Literacki w kwietniu 2014 roku. Młodzi twórcy zaprezentują się w ostatni weekend kwietnia w ramach Wolnego Rynku Poetów. Otwartą dla wszystkich scenę poprowadzą Konrad Góra i Marta Podgórnik. Dobre czytanie będzie przepustką do znalezienie się w almanachu, którego premiera zaplanowana została jesienią 2014 roku.

Spotkanie z okazji wydania książki Połów. Poetyckie debiuty 2013 będzie jednym z wydarzeń specjalnego, dwudziestego sezonu Biura Literackiego w ramach przygotowań do jubileuszowego Portu Literackiego 2015. Będzie to już czwarty almanach prezentujący najciekawszych autorów przed debiutem w Polsce.

W ostatnich latach tomiki laureatów Połowu publikowali m.in. Instytut Mikołowski, WBPiCAK czy Zielona Sowa. W Biurze Literackim w ostatnim roku ukazały się debiuty Filipa Wyszyńskiego (laureat Połowu 2011) oraz Katarzyny Fetlińskiej (zaledwie kilka tygodni po publikacji almanachu i występie podczas Portu 2012).

Wśród najbardziej znanych uczestników projektu znajdują się m.in. Sławomir Elsner, Łukasz Jarosz, Szczepan Kopyt, Agnieszka Mirahina, Monika Mosiewicz, Julia Szychowiak. Ich debiutanckie książki nominowane były do licznych nagród literackich, również tych najważniejszych (Gdynia, Nike, Silesius), i wyróżniane wieloma z nich.

Połów – 9. edycja
Organizator: Biuro Literackie

Dodaj komentarz