Mural w Puszczykowie

Od 7 do 10 sierpnia w podpoznańskim Puszczykowie trwają prace nad muralem na ścianie Biblioteki Miejskiej oraz Centrum Animacji Kultury. Typograficzny mural będzie przedstawiał wiersz wybitnej polskiej poetki – Krystyny Miłobędzkiej: Wróć i bądź jeszcze dalej / Idź i jeszcze raz zostań.

Mural w Puszczykowie – plakat (źródło: materiały prasowe)

Mural w Puszczykowie – plakat (źródło: materiały prasowe)

Bezpośrednia inspiracja do stworzenia muralu w Puszczykowie przyszła z Holandii i Belgii, gdzie na ścianach wielu kamienic widnieją ważne cytaty z literatury lub dzieł filozoficznych. Wieloletnią mieszkanką Puszczykowa jest jedna z wybitniejszych współczesnych poetek, Krystyna Miłobędzka, stąd pomysł, aby na fasadzie budynku znalazł się zapis jej wiersza. Mural z ogromną starannością zostanie przygotowany przez grupę poznańskich artystów, którzy mają na swym koncie realizację podobnych projektów. Również wybór miejsca nie jest przypadkowy. W Bibliotece Miejskiej oraz Centrum Animacji Kultury odbywa się szereg wydarzeń kulturalnych kierowanych do dzieci, młodzieży oraz dorosłych i jest to miejsce wielu kulturalnych i towarzyskich spotkań.

Malując wielkoformatowy obraz, młodzi artyści chcą zwrócić uwagę, iż street-art nie jest wyłącznie domeną wielkich miast i może doskonale sprawdzić się w 10-tysięcznym miasteczku. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty, kiermasz komiksów, projekcja filmu oraz piknik. Odsłonięcie muralu nastąpi 10 sierpnia.

Organizatorem wydarzenia jest młodzież skupiona wokół Fundacji Tranzyt z Poznania.

9 sierpnia:

  • 10.00  warsztaty komiksowe dla dzieci w ramach spotkań Wakacje z Tuwimem
  • 15.00  warsztaty komiksowe dla młodzieży
  • 18.00  projekcja filmu Comic Book Confidential
  • 10.0018.00  kiermasz komiksów

10 sierpnia, godz. 14.00: oficjalne odsłonięcie muralu + piknik

Mural w Puszczykowie
Malowanie: od 7 do 10 sierpnia 2013 roku
Odsłonięcie: 10 sierpnia 2013 roku
Puszczykowo

Dodaj komentarz