• 2013-08-07

La Dolce Silesia w Cieszynie

9 sierpnia o godz. 17.30 w Zamku Cieszyn odbędzie się wernisaż wystawy Śląskiego Klastra Dizajnu pt. La Dolce Silesia.

La Dolce Silesia (źródło: materiały prasowe organizatora)

La Dolce Silesia (źródło: materiały prasowe organizatora)

La Dolce Silesia to wystawa stworzona wspólnie przez członków Śląskiego Klastra Dizajnu, który powstał w regionie jeszcze do niedawna kojarzonym jedynie z przemysłem górniczym. Dzisiejszy Śląsk nie odcina się od tradycji, która jest ważnym źródłem inspiracji, ale zarazem śmiało spogląda się tutaj w przyszłość. Wciąż silny jest postindustrialny charakter tego miejsca, co jednak nie przeszkadza firmom, projektantom, czy naukowcom wykorzystywać nowoczesne materiały i technologie oraz wdrażać projekty w duchu zrównoważonego rozwoju.

Wystawa będzie najlepszym przykładem pokazującym, że technologia nie musi wykluczać rzemiosła, tak jak globalizacja – lokalności.

Na wystawie będą mieszane różne składniki, smaki i zapachy, bo taki jest Śląski Klaster Dizajnu, który skupia zarówno jednoosobowe, młode firmy, jak i kilkusetosobowe uczelnie i jednostki badawcze z długoletnią tradycją. W tej różnorodności tkwi jego potencjał, wyzwalany przez współpracę, która powoli zmienia Śląsk.

Wystawa gościła w Mediolanie, na najważniejszej w świecie dizajnu imprezie, potem we Wrocławiu i wreszcie można ją zobaczyć w Cieszynie.

Harmonogram:

  • godz. 17.00 – wernisaż wystawy Piąte koło u wozu? / Basteja
  • godz. 17.30 – wernisaż wystawy La Dolce Silesia / Oranżeria
  • godz. 18.00 – warsztaty: Stwórz własną torbę oraz TYPOpocztówkę z Cieszyna /Oranżeria
  • od godz. 18.00 – Summer party / Mazubar

La Dolce Silesia
Od 9 sierpnia 2013 r.
Zamek Cieszyn

Dodaj komentarz