• 2013-08-07

Czym pachnie Lwów? Nietypowa gra skojarzeń

W ramach nowatorskiego projektu 3Dplastikon wystartowała międzynarodowa akcja społecznościowa, której pierwsza odsłona odbywa się we Lwowie. Zainteresowani mają możliwość współtworzenia wraz z artystami akcji społecznościowej – instalacji site-specific, filmu 3D i awangardowej orkiestry.

„Zapach Lwowa", fot. Grzegorz Korczak (źródło: mat. prasowe)

„Zapach Lwowa", fot. Grzegorz Korczak (źródło: mat. prasowe)

Aby wziąć udział w akcji wystarczy podzielić się odczuciami, wrażeniami i marzeniami związanymi ze Lwowem i jednym kliknięciem na stronie organizatorów zamieścić komentarz, używając do tego dedykowanej aplikacji. Odpowiedzi można udzielać w dowolnym języku.

Zamieszczane przez internautów opinie o Lwowie stworzą unikatową księgę wrażeń, na podstawie której wrocławski reżyser Grzegorz Korczak nakręci film 3D Zapach Lwowa. Do autorów najciekawszych komentarzy organizatorzy zwrócą się z ofertą współpracy przy scenariuszu.

Panorama Lwowa (źródło: mat. prasowe)

Panorama Lwowa (źródło: mat. prasowe)

Niekonwencjonalny film prezentowany będzie dzięki nowatorskiemu obiektowi site-specific, który stanie w zabytkowym centrum Lwowa. Instalacja 3Dplastikon zostanie zaprojektowana przez prestiżową wrocławską pracownię Zbigniewa Maćkowa, kuratora projektu Architektura w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się 14 października 2013 r. we Lwowskim Pałacu Sztuki.

Ścieżkę dźwiękową do filmu Zapach Lwowa stworzy Art Meetings Orchestra, grupa powołana przez Piotra Damasa Damasiewicza, wybitnego przedstawiciela polskiej sceny improwizowanej. Polsko-ukraiński ansambl wystąpi we Lwowie z niezwykłym koncertem.

Czym pachnie Lwów?  – to akcja społecznościowa, która odbywa się w ramach międzynarodowego projektu Art Meetings, organizowanego przez wrocławski klub Firlej i Fundację Eclectica. Art Meetings to multikulturowe spotkania odbywające się w różnych krajach, mające na celu upowszechnienie i promocję polskiej kultury niezależnej za granicą i inicjowanie międzynarodowej współpracy kulturalnej. Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aby przyłączyć się do projektu Czym pachnie Lwów? należy skorzystać ze strony organizatorów: www.citysmell.eu.

Czym pachnie Lwów?
Projekt 3Dplastikon
14 października 2013 roku
Lwów

Dodaj komentarz