• 2013-08-07

Brazylijskie Lato Filmów

W sierpniu Fundacja Lusorizonte w Krakowie zaprasza na Brazylijskie Lato Filmów, które koncentruje się na obecności i roli muzyki w kulturze i historii Brazylii.

Brazylijskie Lato Filmów (źródło: materiały prasowe organizatora)

Brazylijskie Lato Filmów (źródło: materiały prasowe organizatora)

Niejedna osoba wyobraża sobie Brazylię poprzez i dzięki jej muzycznemu bogactwu. Całkiem słusznie, ponieważ w dużej mierze Brazylia jest muzyką. Ale co tak naprawdę dostrzegamy i rozpoznajemy poza sambą, bossa novą i karnawałem? Przytłaczająca Europejczyka brazylijska audiosfera i różnorodna tradycja muzyczna nie istnieją w próżni. Dźwięki, melodie i muzyczne style są w tym kraju częścią historii, siłą interwencyjną i sprawczą politycznych ideologii, definicją społecznych klas, inkorporacją kulturowych różnic pomiędzy północą i południem kraju, miastem i selwą, częścią tożsamościowej polityki.

W ramach Brazylijskiego Lata Filmów organizatorzy nie proponują uporządkowanego, diachronicznego przeglądu muzycznych trendów, zachęcają raczej do spojrzenia na brazylijską kulturę poprzez prymat muzycznych tradycji. Traktująten niewielki przegląd jako wakacyjne preludium do przyszłorocznego festiwalu poświęconego brazylijskiej audiosferze.

Harmonogram:

  • 7 sierpnia, godz. 21.30, Bomba – Dwaj synowie Francisco (2 Filhos de Francisco – A História de Zezé di Camargo e Luciano), reż. Breno Silveira
  • 14 sierpnia, godz. 21.30, Księgarnia Hiszpańska Elite – Nowa Wspaniała Ziemia (Brava Gente Brasileira), reż. Lúcia Murat
  • 21 sierpnia, godz. 21.30, Betel – Małżeństwo Louise (O Casamento de Louise), reż. Betse De Paula
  • 28 sierpnia, godz. 21.30, Rozrywki – Intruz (O Invasor), reż. Beto Brant
  • 4 września, godz. 21.30, Bal – Namiętne (As Amorosas), reż. Walter Hugo Khouri

Wszystkie filmy będą pokazane w wersji oryginalnej z polskimi napisami

Brazylijskie Lato Filmów
7, 14, 21, 28 sierpnia i 4 września 2013 r., godz. 21.30
Kraków

Dodaj komentarz