• 2013-08-06

Zwycięzcy festiwalu Dwa Brzegi

Mazurek w reżyserii Julii Kolberger zdobył główną nagrodę w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych 7. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

„Mazurek”, reż. Julia Kolberger (źródło: materiały prasowe)

„Mazurek”, reż. Julia Kolberger (źródło: materiały prasowe)

Julia Kolberger zrealizowała swój film w programie 30 Minut Studia Munka. Za świadomy warsztat i spójność konwencji obraz nagrodzono również na Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie.

Niezależne Jury Dwóch Brzegów przyznało również dwa wyróżnienia dla filmów: Vocuus Patryka Jurka (średnia głosów 8,37) oraz Great, którego reżyserem jest Andreas Henn (średnia 8,06).

W plebiscycie publiczności zwyciężył Sugar Man – dokument w reżyserii Malika Bendjelloula. Sugar Man przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym… nikt nie słyszał.

W plebiscycie wzięły udział filmy z sekcji Świat pod namiotem i Muzyka – moja miłość – filmy pełnometrażowe wyprodukowane w 2012 i 2013.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
27 lipca – 4 sierpnia 2013 r.
Kazimierz Dolny, Janowiec nad Wisłą

Dodaj komentarz