• 2013-08-06

Siłownia Maciejewskiego

9 i 10 sierpnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie odbędzie się recital kabaretowy Sławomira Maciejewskiego Siłownia, na który składają się pastisze znanych utworów muzycznych.

„Siłownia", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Siłownia", plakat (źródło: mat. prasowe)

Kabaretowy spektakl skonstruowany jest z pastiszy utworów Armstronga McFerrina, Wassowskiego, Niemena, Ciechowskiego i innych.

Każda z piosenek to kolejna próba uzyskania nowej osobowości. Od osiłka w dresie, poprzez budzącego litość urzędnika administracji średniego szczebla, aż po intelektualistę bez osiągnięć naukowych. Wszystkie teksty napisał wykonawca recitalu Sławomir Maciejewski – aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Przy fortepianie zasiada znakomity muzyk – Dawid Rudnicki.

Sławomir Maciejewski – ukończył PWSFTViT w Łodzi w 1987 roku. Od 2008 roku współpracował z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, występując w spektaklach reżyserowanych przez Iwonę Kempę Rozmowy poufne I. Bergmana oraz Intymność H. Kureishiego. Obecnie występuje w Udręce życia H. Levina również w reżyserii I. Kempy. Występował również w Teatrze im. W. Horzycy w Toruniu, gdzie zagrał wiele znaczących ról pracując m.in z: Krystyną Meissner, Iwoną Kempą, Markiem Fiedorem, Pawłem Łysakiem, Maciejem Sobocińskim i Grzegorzem Wiśniewskim. Gościnnie występował także w teatrach: Współczesnym we Wrocławiu, Na Woli w Warszawie i Atelier w Sopocie.

Spektakl Siłownia:
9 i 10 sierpnia 2013 r., godz. 20.00
ul. Rajska 12, Małopolski Ogród Sztuki
Kraków

Dodaj komentarz