• 2013-08-05

Zamki i ich cienie

Od 23 do 28 września we Wrocławiu potrwają warsztaty Zamki i ich cienie, Badania, konserwacja i ekspozycja ruin zamkowych. 

Zamki i ich cienie, Badania, konserwacja i ekspozycja ruin zamkowych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zamki i ich cienie, Badania, konserwacja i ekspozycja ruin zamkowych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty połączone z konferencją pod wspólną nazwą Zamki i ich cienie to niepowtarzalna okazja by podarować miastu Wrocław zabytek, który przypomni o średniowiecznej potędze całego Dolnego Śląska. Obiekt, o którym mowa to Zamek Książęcy na Ostrowie Tumskim, którego ruiny dotąd kryły się w fundamentach klasztoru Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Św. Marcina 12. Staraniem wielu wybitnych badaczy, zarówno architektów, jak i historyków i archeologów jak również Sióstr Zakonnych, ruiny zamku będą dostępne dla zwiedzających. Wykorzystując ten fakt, Koło Historii Architektury pragnie rozpropagować to wydarzenie, dając studentom z całej Polski możliwość stworzenia własnej koncepcji uatrakcyjnienia i wydobycia walorów tego obiektu.

Warsztaty dla studentów obejmują wykłady wprowadzający w tematykę średniowiecznych dziejów Ostrowa Tumskiego i losów zamku książęcego oraz zadanie projektowe dla grup podzielonych na bloki tematyczne – projekty wizualizacji i makiet, projekty plansz informacyjnych, projekty instalacji. Wydarzenie zakończone będzie konferencją.

Zamki i ich cienie, Badania, konserwacja i ekspozycja ruin zamkowych
Organizator: Koło Naukowe Historii Architektury ArcHist
23-28 września 2013 r.
Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame
Wrocław

Dodaj komentarz