• 2013-08-05

Festiwal Forum Musicum 2013

Od 18 do 28 sierpnia we Wrocławiu potrwa tegoroczna edycja Festiwalu Forum Musicum o nazwie Mediterranea – brzmienia śródziemnomorskie.

Festiwal Forum Musicum 2013: Mediterranea – brzmienia śródziemnomorskie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Forum Musicum 2013: Mediterranea – brzmienia śródziemnomorskie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Średniowieczna muzyka dworu francuskich władców Cypru, pieśni Żydów sefardyjskich, muzyczne skarby ze spuścizny Wojciecha Bobowskiego (Alego Ufkîego), siedemnastowiecznego muzyka i erudyty żyjącego na dworze tureckiego sułtana, to tylko niektóre atrakcje tegorocznego festiwalu Forum Musicum, który odbędzie się w dniach 18–28 sierpnia.

Na festiwalu będzie można usłyszeć wiele muzyki włoskiej – śpiew i barokowa trąbka zabiorą nas na wycieczkę po dawnej Wenecji, a polichóralne motety Monteverdiego ukażą blask barokowego muzykowania kościelnego. Wśród wykonawców – znany szwajcarski zespół La Morra, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki późnego średniowiecza oraz niemiecka grupa Sarband, łącząca muzyczne światy Wschodu i Zachodu. Wystąpią także zespoły barokowe alla polacca z Kolonii, Consortium Sedinum ze Szczecina i Cappella Viridimontana z Zielonej Góry. Wśród festiwalowych wykonawców znajdą się także najlepsze polskie zespoły młodzieżowe – Capella all’antico z Zamościa i All’antico z Chojnowa. Brzmienia bałkańskie towarzyszyć będą zabawie tanecznej w klubokawiarni Mleczarnia.

Andrzej Kosendiak – dyrektor generalny
Tomasz Dobrzański – dyrektor artystyczny

Organizator: Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

Festiwal Forum Musicum 2013: Mediterranea – brzmienia śródziemnomorskie
18-28 sierpnia 2013 r.
Wrocław

Dodaj komentarz