• 2013-08-03

Obietnica Anny Kazejak

31 lipca w Szczecinie zakończyły się zdjęcia do filmu Obietnica – nowego obrazu reżyserki Anny Kazejak i producentów wielokrotnie nagrodzonego Wymyku.

Kadr z filmu „Obietnica”, reż. Anna Kazejak (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Obietnica”, reż. Anna Kazejak (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, poruszający, odważny i wnikliwy portret młodego pokolenia trafi na ekrany w przyszłym roku.

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype’a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem…

Inspiracją dla powstania tej historii były prawdziwe wydarzenia, mające miejsce w ostatnich latach w kraju i za granicą. Nie chodzi tu jednak tylko o Polską rzeczywistość, ale o spojrzenie na naszą europejską kulturę, na procesy zachodzące podskórnie, których spektakularne efekty krzyczą do nas z pierwszych stron gazet.

– Anna Kazejak

W obsadzie filmu główne role – Lili i Janka – zagrali Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. Wspiera ich prawdziwie doborowa ekipa aktorska – Andrzej Chyra, Magdalena Popławska, Jowita Budnik, Barłomiej Topa, Dawid Ogrodnik. W Obietnicy będzie można zobaczyć również, między innymi, Nikodema Rozbickiego, który debiutował w głośnym Bejbi Blues Katarzyny Rosłaniec oraz Lulukę Astafiew, modelkę, znaną z przebojowego klipu rapera Donatana Równonoc. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Obietnica
Reżyseria: Anna Kazejak
Obsada: Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek, Andrzej Chyra, Magdalena Popławska, Jowita Budnik, Barłomiej Topa, Dawid Ogrodnik
Dystrybutor: Kino Świat
W kinach – 2014 r.

Dodaj komentarz