• 2013-08-03

Nouvelle Vague wystąpią już w listopadzie

Nouvelle Vague, znana z awangardowych aranżacji klasyków lat 70. i 80. w listopadzie wystąpi na trzech koncertach w Polsce. Grupa 9 listopada zagra w Warszawie, 10 listopada w Poznaniu, dzień później da koncert we wrocławskim Klubie Eter.

Nouvelle Vague (źródło: mat. prasowe)

Nouvelle Vague (źródło: mat. prasowe)

Nouvelle Vague aranżowali utwory takich grup, jak Joy Division, The Cure czy Sisters Of Mercy, zastępuje przygnębiające gitary i smutne wokale melodyjną bossa novą i pięknym kobiecym śpiewem. Nawiązujący do zjawiska nowej fali francuskiego kina lat 60. zespół Nouvelle Vague, założony przez paryskich producentów Marca Collina i Oliviera Libaux to projekt, który od dekady nie traci na swojej popularności. Ich ciepłe i melodyjne interpretacje znanych utworów takich jak Guns of Brixton, Dance With Me czy Love Will Tear Us Apart zjednały im wielu fanów na całym świecie. Podczas listopadowej trasy po Polsce na scenie zespół wspierać będą wspaniałe wokalistki – elegancka i zmysłowa Melanie Pain oraz piękna i oryginalna Liset Alea. Taki skład z całą pewnością zapewni nam wyjątkową atmosferę – pełen kobiecej seksualności musical wypełniony cudowną melancholijną muzyką w klimatach bossa novy.

Grupa Nouvelle Vague powstała w 2003 roku w Paryżu. Jej założycielami są doświadczeni producenci muzyczni – Marc Collin i Olivier Libaux, ale zarazem w studio jak i na scenie towarzyszą im zaproszone do współpracy wokalistki. Ich pomysł na przerabianie klasyków alternatywnego popu i rocka z lat 80. na melodyjne i lekkie wersje w klimacie bossa novy sprawdził się. Zespół zyskał przychylność krytyków, a jego sława szybko wyszła poza granice kraju.

Nouvelle Vague (źródło: mat. prasowe)

Nouvelle Vague (źródło: mat. prasowe)

Na debiutanckim albumie formacji, zatytułowanym po prostu Nouvelle Vague (2004), znalazły się interpretacje utworów z repertuaru takich zespołów jak The Clash, Depeche Mode, Joy Division, czy Dead Kennedys. Piękny kobiecy wokal sprawił, że piosenki stały się niesamowicie lekkie i łagodne. Dzięki temu zabiegowi grupa szturmem wdarła się na listy przebojów i rozkochała w swojej muzyce tysiące fanów. W 2006 roku na rynku pojawiła się druga płyta francuskiego kolektywu – Bande à Part , na której możemy usłyszeć piękne wokale Mélanie Pain, Marina Celeste i Phoebe Killdeer. Album to kolejne covery, m.in. Ever Fallen in Love? Buzzcocks, Blue Monday New Order, The Killing Moon Echo and the Bunnymen i Heart of Glass Blondie. Utwory docenili nie tylko fani, ale również specjaliści od marketingu – kilka z nich wykorzystano w kampaniach reklamowych oraz czołówkach programów telewizyjnych na całym świecie.

W listopadzie 2010 roku ukazał się czwarty studyjny album Nouvelle Vague Couleurs Sur Paris. W przeciwieństwie to trzech poprzednich, które skupiały się na brytyjskim nurcie new wave i punk, Couleurs Sur Paris w całości zainspirowany jest muzyką francuską lat 70. i 80.

Koncerty Nouvelle Vague:
9 listopada 2013 – Klub Palladium,Warszawa
10 listopada 2013 – ACK Eskulap, Poznań
11 listopada 2013 – Klub Eter, Wrocław

Dodaj komentarz