• 2013-08-02

Małgorzata Łukasiewicz o pisaniu

Dziwna rzecz – pisanie, czyli zbiór esejów, którego autorem jest Małgorzata Łukasiewicz, ukazany nakładem wydawnictwa Więź, jest już dostępny w księgarniach.

Małgorzata Łukasiewicz „Dziwna rzecz – pisanie” (źródło:materiały prasowe)

Małgorzata Łukasiewicz „Dziwna rzecz – pisanie” (źródło:materiały prasowe)

Skąd bierze się paląca potrzeba pisania? Dlaczego do niektórych książek chcemy wracać wciąż na nowo? I jak przeplatają się tropy między poszczególnymi dziełami? W esejach zawartych w zbiorze Dziwna rzecz − pisanie Małgorzata Łukasiewicz co chwila potrąca o któreś z tych pytań, potwierdzając swój kunszt pisarski i umiejętność zawierania przemyśleń w krótkiej, zwięzłej, a przy tym swobodnej i dowcipnej formie.

Małgorzata Łukasiewicz – ur. w Warszawie. Studiowała filozofię i języki obce na Uniwersytecie Warszawskim. Jako tłumaczka literatury niemieckojęzycznej i krytyk literacki współpracuje z wieloma wydawnictwami, czasopismami i instytucjami kultury. W jej przekładzie ukazało się ok. 70 książek, m.in. utwory Roberta Walsera, Patricka Süskinda, Hermana Hessego, W.G. Sebalda, Theodora W. Adorno, Jürgena Habermasa, Friedricha Nietzschego. Laureatka nagród: Literatury na Świecie, PEN Clubu, Zeszytów Literackich im. Pawła Hertza, nagrody im. Hermanna Hessego, Nagrody Polsko-Niemieckiej. Za książkę Jak być artystą. Na przykładzie Thomasa Manna nominowana do Nagrody Literackiej NIKE 2012.

Małgorzata Łukasiewicz, Dziwna rzecz -pisanie
Wydawnictwo Więź
2013 rok

Dodaj komentarz