• 2013-08-02

Poznaj poetę! – Łódzkie Kwiaty Tuwima

3 i 17 sierpnia Stowarzyszenie Na co dzień i od święta zaprasza do Łodzi na Kwiaty Łódzkie Tuwima – wydarzenia kulturalne, warsztaty i występy artystyczne poświęcone twórczości Juliana Tuwima. Cykl spotkań z Tuwimem wpisuje się w obchody Roku Juliana Tuwima.

„Kwiaty Łódzkie Tuwima” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Kwiaty Łódzkie Tuwima” – plakat (źródło: materiały prasowe)

20 lipca odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu, poświęcone wierszom Tuwima dla dzieci. Kolejne,w najbliższą sobotę, dedykowane będzie młodzieży. Podczas niego łódzki raper Green podejmie wyzwanie w rapowaniu wybranych fragmentów z poematu Kwiaty Polskie. Zaplanowane zostały również warsztaty z beat boxu i street artu pod kierownictwem multiartysty Piotra Saula, prezentacje słowno-muzyczne oparte na twórczości Tuwima, pokazy breakdancu i eletric dancu inspirowane utworami do tekstów Tuwima oraz konkursy z nagrodami. Zaproszeni artyści inicjować będą działania artystyczne i kulturalne, a finałem spotkania będzie autorski recital grupy młodych łódzkich aktorów oraz studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej pod kierownictwem prof. Teresy Stokowskiej-Gajdy. Przygotowany program oparty został na znanych utworach poety, ale zaprezentowane zostaną także dzieła mniej znane, głównie poświęcone Łodzi.

„Kwiaty Łódzkie Tuwima” (źródło: materiały prasowe)

„Kwiaty Łódzkie Tuwima” (źródło: materiały prasowe)

W trakcie sobotnich spotkań jednym z punktów programu są spacery śladami Tuwima w Łodzi. Stowarzyszenie chce w ten sposób promować miejsca związane z życiem i twórczością Juliana Tuwima w jego rodzinnym mieście.

Projekt Kwiaty Łódzkie Tuwima został dofinansowany ze środków Miasta Łodzi, Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Kwiaty Łódzkie Tuwima
3 i 17 sierpnia 2013 roku
Pasaż Schillera przy ul. Piotrowskiej w Łodzi

Dodaj komentarz