• 2013-07-31

Obrazy pamięci na froncie budowy Centrum Dialogu Przełomy

Od 31 lipca na froncie budowy Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie można oglądać wystawę pt. Obrazy pamięci pokazującą ważne, przełomowe wydarzenia w dziejach Szczecina i Pomorza Zachodniego, od momentu tuż przed wybuchem II wojny do przełomu ustrojowego w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Fot. Zbigniew Wróblewski, Grudzień 70 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Zbigniew Wróblewski, Grudzień 70 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa plenerowa jest zapowiedzią ekspozycji stałej nowego oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, której otwarcie planowane jest na wrzesień 2014 roku. Jej głównym motywem będzie spełnienie marzenia pokoleń Polaków, którzy pokonując dwa totalitaryzmy: nazizm i komunizm sprawili, że Polska stała się wolna. W drodze do wolności dużą rolę odegrał powojenny, polski Szczecin i Pomorze Zachodnie.

Na wystawie prezentowane są zdjęcia Macieja Jasieckiego, Stefana Cieślaka, Sławomira Borka, Zbigniewa Wróblewskiego, Andrzeja Ostrowskiego i Anatola Weczera, a także nieustalonych autorów ze zbiorów prywatnych Stanisława Laguna, Jana Stopyry, Adama Lesiaka, Henryka Greckiego, jak również Muzeum Narodowego w Szczecinie, Archiwum Państwowego w Szczecinie oraz CAF/PAP.

Kurator: Agnieszka Kuchcińska-Kurcz
Wybór zdjęć: Agnieszka Kuchcińska-Kurcz, Paweł Miedziński

Obrazy pamięci
Wernisaż: 31 lipca 2013 roku, godz. 14.00
Wystawa potrwa do 30 września 2013 roku
Front budowy Centrum Dialogu Przełomy, Oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie
plac Solidarności 1
Szczecin

Dodaj komentarz