• 2013-07-31

Soundwalks po Warmii i Mazurach

Fundacja Fabryka UTU zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty dźwiękowe oraz animacji poklatkowej. 2 sierpnia w Jeziorowskich odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach cyklu, który będzie przebiegał od sierpnia do października na terenie Warmii i Mazur.

Dźwiękospacery! Soundwalks! – plakat (źródło: materiały prasowe)

Dźwiękospacery! Soundwalks! – plakat (źródło: materiały prasowe)

Dźwiękospacery! Soundwalks! to interdyscyplinarny projekt nieformalnej edukacji, badający środowisko akustyczne człowieka wraz z jego całym kontekstem. Niekonwencjonalne działania, głównie w formie warsztatów i wspólnych koncertów, skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży z niewielkich miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego.

Pierwsze warsztaty będą miały miejsce w Świetlicy w Jeziorowskich od 2 do 3 sierpnia. Uczestnicy wspólnie przejdą proces czyszczenia uszu, prześledzą spektrogramy zarejestrowanych dźwięków oraz poznają terminy takie jak ekologia akustyczna, pejzaż dźwiękowy czy field recording. Używając hydrofonów zbadają środowisko akustyczne jeziora Gołdopiwo, za pomocą mikrofonów pojemnościowych będą tropić echoślady zwierząt z Puszczy Boreckiej (żubrów, rysiów, wilków). Warsztaty poprowadzi Krzysztof Topolski (Arszyn).

Krzysztof Topolski (Arszyn) – elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, perkusista. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise i soundscape. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna. Komponuje przy użyciu komputera oraz tworzy instalacje dźwiękowe. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty.

Kolejne warsztaty odbędą się w Centrum Kultury w Rynie w terminie od 8 do 10 sierpnia. Będą dotyczyły tematyki związanej z rejestrowaniem obrazu, tworzeniem animacji poklatkowej oraz procesem nagrywania i edycji dźwięku do wytworzonych wcześniej filmowych obrazów. Warsztaty poprowadzą Michał Meina, Andrzej Rutkowski i Maciej Wojnicki.

Dźwiękospacery (Soundwalks)
Od 2 do 3 sierpnia 2013 roku
Jeziorowskie

Warsztaty animacji poklatkowej
Od 8 do 10 sierpnia 2013 roku
Ryn

Dodaj komentarz