• 2013-07-29

Lada dzień w kinach od września

6 września na ekrany kin wejdzie zdobywca 10 nagród publiczności na światowych festiwalach – Lada dzień w reżyserii Travisa Fine.

Kadr z filmu „Lada dzień”, reż. Travis Fine (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Lada dzień”, reż. Travis Fine (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Zdobywca 10 Nagród Publiczności na światowych festiwalach. Mocna opowieść, oparta na faktach, o miłości, akceptacji i rodzinie, osadzona w latach 70-tych. Kiedy nastolatek z zespołem Downa (Isaac Leyva) zostaje porzucony przez swoją matkę, homoseksualna para (Alan Cumming oraz Garret Dillahunt) przygarnia go i staje się dla niego kochającą rodziną, jakiej nigdy nie posiadał. Niestety, w momencie, gdy ich niekonwencjonalny układ zostaje odkryty przez urzędników socjalnych, mężczyźni są zmuszeni do walki ze stronniczym systemem prawnym, by uratować rodzinę.

Główny wątek filmu to batalia rozgrywająca się na sali sądowej. Po jednej stronie jest system amerykańskiej opieki społecznej broniący konserwatywnych zasad pod pozorem dobra dziecka. Po drugiej para wrażliwych opiekunów, którzy niczym nieumęczony Don Kichót, do ostatnich sił, walczą o chłopca. Lada dzień wszystko się okaże…

Lada dzień (Any Day Now)
Scenariusz i reżyseria: Travis Fine
Scenariusz: George Arthur Bloom, Travis Fine
Występują: Alan Cumming, Garret Dillahunt, Isaac Leyva
Dystrybucja: Mayfly
W kinach od 6 września 2013 r.

Dodaj komentarz