• 2013-07-27

Nabór na RePeFeNe 2013

Kolejna edycja Rybnickich Prezentacji Filmu Niezależnego RePeFeNe potrwa od 13 do 15 września.

Logo XI Prezentacji Filmowych „RePeFeNe” (źródło: materiały prasowe)

Logo XI Prezentacji Filmowych „RePeFeNe” (źródło: materiały prasowe)

Został ogłoszony nabór filmów do trzech konkursów:

  • dla filmowców nieprofesjonalnych – kategorie: fabuła i dokument; czas filmu do 20 minut, tematyka dowolna.
  • konkurs etiud studenckich – kategorie: fabuła, dokument, eksperyment lub video-art; czas filmu do 20 minut, tematyka dowolna.
  • internetowy konkurs dla filmowców nieprofesjonalnych – eksperyment lub video-art. Czas filmu do 5 minut. Tematyka dowolna.

Ilość zgłoszonych filmów jest dowolna.

Filmy zgłaszać można do 14 sierpnia (konkurs internetowy) i do 20 sierpnia – konkursy etiud studenckich i dla filmowców nieprofesjonalnych.

Filmy zakwalifikowane do konkursu RePeFeNe oceniać będzie profesjonalne jury podczas prezentacji w dniu 14 września. W przypadku konkursu internetowego najlepszy film wybiorą internauci w głosowaniu od 16 sierpnia. W każdym z konkursów zostanie wybrany najlepszy film, a spośród nich jury wyłoni film, który otrzyma nagrodę Grand Prix.

RePeFeNe są jednymi z ważniejszych i najgłośniejszych Prezentacji kina niezależnego na Śląsku. Wielkim ich miłośnikiem i przyjacielem jest Kazimierz Kutz, który był gościem specjalnym festiwalu w 2004r. Goszczono także Jerzego Cnotę, Ryszarda Zaorskiego, Adama Sikorę, Cezarego Żaka, Marzenę Kipiel-Sztukę, Jerzego Janeczka, Pawła Kukiza, Piotra Matwiejczyka, Franciszka Dzidę i Grzegorza Lipca.

Pierwsze Prezentacje odbyły się w 2002 roku. Od tej pory corocznie na przełomie września i października, przez trzy dni Rybnik żyje kinem offowym. Prezentacje skierowane są do niezależnych (nieprofesjonalnych i profesjonalnych) twórców filmowych z całego kraju. Corocznie do konkursu zostaje nadesłanych ok. 200 filmów.

Organizatorami są: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Klub Filmu Niezależnego i Instytucja Filmowa Silesia-Film w Katowicach.

Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego RePeFeNe
13-15 września 2013 r.
Rybnik

Zgłoszenia: do 14  sierpnia (konkurs internetowy) i do 20 sierpnia – konkursy etiud studenckich i dla filmowców nieprofesjonalnych

Dodaj komentarz