• 2013-07-26

Siła przyciągania

Od 6 września w kinach studyjnych w całej Polsce będzie można oglądać dramat Stephana Lacanta pt. Siła przyciągania.

Kadr z filmu „Siła przyciągania”, reż. Stephan Lacant (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Siła przyciągania”, reż. Stephan Lacant (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Życie Marca wydaje się dobrze poukładane. Obiecująca kariera w policji, kochająca narzeczona, własne mieszkanie. Wkrótce ma zostać ojcem. Jednak pewnego dnia w szkole policyjnej pojawia się nowy kadet – Kay Engel. Podczas wspólnych treningów Marc zaczyna doświadczać nieznanej wcześniej swobody i wolności, a także tego, czym jest uczucie wobec innego mężczyzny.

Marc staje się rozdarty między rodziną a nowymi emocjami. Coraz wyraźniej czuje, że życie wymyka mu się spod kontroli. Kiedy jego świat się wali, Marc uświadamia sobie, że nie jest w stanie wszystkich uszczęśliwić.

Siła przyciągania to przykład świeżego, mocnego, nowego kina niemieckiego. Aktorzy Hanno Koffler (Letnia burza), Max Riemelt (Nagroda dla Najlepszego Aktora w Karlowych Warach za film Fabryka zła) oraz Katharina Schuettler (The Promise) stworzyli emocjonującą opowieść dobitnie pokazującą, co się dzieje, kiedy życie się rozpada i nie jest się w stanie dać szczęścia osobom, które się kocha.

Stephan Lacant urodził się w 1972 roku w Essen. Po maturze studiował wiedzę o teatrze, filmie i telewizji w Bochum oraz Kolonii. Następnie przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie podczas kilkuletniego pobytu w Nowym Jorku ukończył kurs reżyserii w Konserwatorium Aktorskim im. Stelli Adler oraz studia w Nowojorskiej Akademii Filmowej. Swój warsztat doskonalił następnie podczas seminarium scenopisarstwa im. Franka Daniela, seminariów reżyserskich Judith Weston i programu dla scenarzystów w Międzynarodowej Szkole Filmowej w Kolonii. Wziął także udział w Kampusie Talentów w ramach Berlinale.

W swojej karierze scenarzysty i reżysera stworzył kilka filmów krótkometrażowych i dokumentalnych, prezentowanych na międzynarodowych festiwalach. Siła przyciągania, wyprodukowana w ramach serii Debiut po trzydziestce przez niemieckiego regionalnego nadawcę publicznego SWR oraz firmę kurhaus production, jest jego pełnometrażowym debiutem.

Stephan Lacant mieszka i pracuje w Berlinie. Obecnie zajmuje się reżyserią filmu fabularnego Fremde Tochter produkcji SWR/kurhaus production, którego jest także współscenarzystą razem z Karstenem Dahlemem.

Siła przyciągania
Reżyseria: Stephan Lacant
Obsada: Hanno Koffler, Max Riemelt, Katharina Schuettler
Dystrybucja: Tongariro
W kinach od 6 września 2013 r.

Dodaj komentarz