• 2013-07-25

XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Od 23 do 31 sierpnia Teatr Dramatyczny i Warszawskie Centrum Pantomimy zapraszają na XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu, czyli przegląd teatrów pantomimy z całego świata. To jedyny na świecie festiwal pantomimy prezentujący wyłącznie spektakle niewerbalne. Organizowany co roku Festiwal stał się jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie.

XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu – plakat (źródło: materiały prasowe)

XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu – plakat (źródło: materiały prasowe)

W tym roku podczas Festiwalu będzie można zobaczyć między innymi: klasyczną pantomimę w stylu Marcela Marceau, physical theatre, pantomimę nowoczesną, spektakl nawiązujący do dokonań Henryka Tomaszewskiego oraz lekką i zabawną pantomimę ukraińską. Wystąpią zespoły z Francji, Niemiec, Ukrainy, Czech i Polski. Odbędzie się również Wieczór Współczesnej Pantomimy, na który złożą się tworzone w czasie festiwalu etiudy w wykonaniu kilkudziesięciu artystów.

Tradycyjnie w czasie festiwalu odbędą są otwarte warsztaty sztuki pantomimy, prowadzone przez artystów prezentujących różne szkoły pantomimy na świecie, kierowane do wszystkich, którzy chcą spróbować sił w tym rodzaju sztuki teatralnej.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu od 2005 roku jest Bartłomiej Ostapczuk – aktor-mim, nauczyciel, reżyser przedstawień teatru pantomimy, autor choreografii, ruchu scenicznego i działań pantomimicznych w przedstawieniach teatrów dramatycznych. Jest pomysłodawcą i założycielem Teatru Pantomimy Mimo oraz Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli. To współtwórca wielu projektów i produkcji artystycznych w zakresie teatru pantomimy oraz teatru ruchu. Od 2005 roku prowadzi w Warszawie Studio Pantomimy.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu
Od 23 do 31 sierpnia 2013 roku
Teatr Dramatyczny w Warszawie

Dodaj komentarz