• 2013-07-24

Przeszłość Farhadiego w kinach od września

6 września na ekrany kin wejdzie Przeszłość – nowy film Asghara Farhadiego, twórcy nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem Rozstania. 

Bérénice Bejo w filmie „Przeszłość” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Bérénice Bejo w filmie „Przeszłość” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Poruszający dramat psychologiczny, skonstruowany z precyzją najlepszego thrillera, był jednym z największych odkryć ostatniej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. W rolach głównych – uhonorowana w Cannes nagrodą dla Najlepszej Aktorki Bérénice Bejo (gwiazda obsypanego nagrodami Artysty) oraz Tahar Rahim, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej i Cezara za występ w głośnym Proroku.

Ahmad i Marie nieformalnie zakończyli swój związek cztery lata temu. Dwójka ich dzieci, Léa i Lucie, mieszka razem z matką. Po długiej rozłące mężczyzna przylatuje do Paryża, aby ostatecznie podpisać dokumenty i tym samym doprowadzić sprawę rozwodową do końca. Marie potrzebuje tych formalności, aby móc wejść w nowy związek małżeński z Samirem. Z pozoru prosta wizyta nabiera dramatyzmu, kiedy Ahmad dowiaduje się, że atmosfera w jego dawnym domu daleka jest od normalności. Z każdą chwilą kolejne tajemnice z przeszłości wychodzą na jaw i odciskają swoje piętno na życiu wszystkich.

Przeszłość
Reżyseria i scenariusz: Asghar Farhadi
Obsada: Bérénice Bejo, Tahar Rahim, Ali Mosaffa
Dystrybucja: Kino Świat
W kinach od 6 września 2013 roku

Dodaj komentarz