• 2013-07-24

Michał Jeliński ze Wszystkim, co oddycha

Od 6 września w Galerii Arsenał w Białymstoku będzie można oglądać wystawę prac Michała Jelińskiego pt. Wszystko, co oddycha. Ekspozycja jest realizowana w ramach Festiwalu Białystok INTERPHOTO.

Fot. Michał Jeliński, „Wszystko, co oddycha” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Michał Jeliński, „Wszystko, co oddycha” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Michała Jelińskiego przygotowana dla Galerii Arsenał w Białymstoku jest podsumowaniem projektu realizowanego przez artystę w latach 2009–2012 w Puszczy Białowieskiej. Prezentacja w Arsenale obejmie około pięćdziesięciu czarno-białych fotografii krajobrazu oraz film dokumentalny będący zapisem procesu twórczego.

Michał Jeliński (ur. 1973) jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Początkowo Jeliński zajmował się głównie fotografią przyrodniczą, a następnie, na studiach w Filmówce, dzięki swojemu promotorowi Marianowi Schmidtowi odkrył fotografię ekspresyjną i prace Minora White′a oraz Paula Caponigro, które stały się dla niego inspiracją. Artysta prowadzi Pracownię Krajobrazu w Warszawskiej Szkole Fotografii i organizuje plenery fotograficzne poświęcone fotografii pejzażowej, m.in. na Krymie, Islandii, w Turcji, Puszczy Białowieskiej, Górach Izerskich oraz nad Biebrzą.

Kurator: Michał Jachuła

Michał Jeliński, Wszystko, co oddycha
Wystawę można oglądać od 6 września do 10 października 2013 roku
Galeria Arsenał
ul. A. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz