• 2013-07-24

Kolejni artyści na Coke Live Music Festival

Mela Koteluk, Très.b i Marika ze Spokoarmią dołączą do składu tegorocznego Coke Live Music Festival, który potrwa od 9 do 10 sierpnia w Krakowie.

CLMF, logo (źródło: mat. prasowe)

CLMF, logo (źródło: mat. prasowe)

Fanów hip-hopu ucieszy BISZ (B. O. K) z zespołem na żywo, a rockowej energii dodadzą Magnificent Muttley.

Mela Koteluk – z ceremonii Fryderyków 2013 wyszła z dwiema prestiżowymi statuetkami: za Debiut Roku i dla Artystki Roku. To duże wyróżnienie dla wokalistki, która świadomie romansuje z estetyką dream popu i łobuzersko puszcza oko do eklektycznych konwencji. Płynnie przechodzi od alternatywy do wysokiej klasy popu. Prasa porównuje ją do Gaby Kulki czy Kasi Nosowskiej, a sama Nosowska poleca Melę w dymku na okładce debiutanckiej płyty Spadochron. Klimat tego albumu budują przestrzenne brzmienia instrumentów i bezpretensjonalna, pełna zgrabnych metafor narracja Meli.

Très.b – najpopularniejszy polski zespół międzynarodowy: troje członków zespołu reperezentuje pięć narodowości. Za umiejętne połączenie siły i delikatności w muzyce, która jest jednocześnie niezależna i przebojowa tygodnik Polityka nagrodził ich Paszportem. Kapituła nagrody Fryderyka przyznała im statuetkę za najlepszy debiut, chociaż już wówczas debiutantami nie byli. Zespół wydał jak dotąd dwie płyty – The Other Hand oraz 40 Winks of Courage, zbudował mocną markę w Polsce i coraz odważniej sięga po zagraniczne rynki muzyczne.

Marika & Spokoarmia – najbardziej karaibska polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Na koncie ma cztery albumy solowe i liczne występy gościnne. Od 4 lat prowadzi własne radiowe show. Okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu, jako jedna z niewielu Polek potrafi podawać mocno tekst w formie nawijki. Jej Siła Ognia niejedną osobę wyciągnęła za uszy do góry z rożnych smutków, jej Moje serce udowodniło, że o miłości wciąż można śpiewać niebanalnie. Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego. Na CLMF pojawi się ze swoim składem Spokoarmia.

BISZ (B. O. K) – raper i poeta reprezentujący Bydgoszcz. Nagrywa solowo oraz jako członek zespołu B.O.K (BiszOerKay & Dj Paulo). Pierwszą oficjalną płytą BOK było W Stronę Zmiany (2011), 23 utwory oddające całokształt możliwości zespołu, od nowoczesnych produkcji po refleksyjne numery na klasycznych bitach. Klimatyczne brzmienie oraz rewolucyjne dla hip-hopu konceptualne podejście z licznymi wycieczkami w stronę filozofii i literatury, dobrym flow i zabawami słowem zjednały projektom Bisza najbardziej wymagających słuchaczy.

Magnificent Muttley – klasyczne, rockowe power trio, które oldschoolowe gitarowe brzmienia zasila paliwem młodości i entuzjazmu. Świetne numery, wypełniające ich debiutancki album, Magnificent Muttley, spowodowały, że płyta wylądowała w większości zestawień podsumowujących 2012 roku w polskiej muzyce.

Dotychczas potwierdzeni artyści to m.in.: Florence and the Machine, Franz Ferdinand, Biffy Clyro, Wu-Tang Clan.

Coke Live Music Festival
9-10 sierpnia 2013 r.
Kraków

Dodaj komentarz