• 2013-07-23

Rusza konkurs Programu Open Warsaw Photo Days

Do 5 września można składać zgłoszenia realizacji fotograficznych i form multimedialnych z użyciem fotografii i/lub video na konkurs Programu Open Warsaw Photo Days. Tematem tegorocznej edycji jest szeroko rozumiany temat Zderzenia.

Logo Festiwalu Warsaw Photo Days (źródło: materiały prasowe organizatora)

Logo Festiwalu Warsaw Photo Days (źródło: materiały prasowe organizatora)

W październiku w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Warsaw Photo Days.  Spośród nadesłanych zgłoszeń zespół kuratorów wybierze od trzech do pięciu najciekawszych projektów, które zostaną zaprezentowane w warszawskich galeriach podczas trwania festiwalu. Prace zostaną wyprodukowane przez organizatora z otrzymanych od autora plików w odpowiedniej rozdzielczości.

Zderzenia mogą być rozumiane na różne sposoby, m.in. jako: zderzenia / zestawienia mediów, granice oraz ich zacieranie, synteza, spotkania, opozycje w obszarach takich jak: cielesność / duchowość, męskie / żeńskie, piksel / ziarno, pełnia / pustka, kultura / natura, pasywność / aktywność, tradycja / nowoczesność, życie / śmierć, kultura masowa / kicz / kultura wysoka, globalne / lokalne, dokument / fikcja i wiele innych.

Zgłoszenie musi zawierać:

  • pdf z proponowanym zestawem zdjęć z konkretnego projektu (rozdzielczość 72 dpi) – objętość pliku do 5Mb;
  • opis w pdf – max. 1800 znaków, zawierający obligatoryjnie: opis projektu; informację czy projekt był już prezentowany (jeśli tak, to gdzie); proponowane formaty i opis techniczny; biogram autora; w przypadku pracy wideo adres www; dane teleadresowe (email zwrotny, nr telefonu, skype, adres korespondecyjny).

Zgłoszenia nie spełniające powyższych wymogów nie wezmą udziału w konkursie. Organizatorzy akceptują jedno zgłoszenie od artysty. Udział w Programie Open jest nieodpłatny.

Konkurs Programu Open Warsaw Photo Days
Temat zgłoszeń: 5 września 2013 roku
Ogłoszenie wyników: 15 września 2913 roku
Wystawy potrwają od 4 do 31 października 2013 roku
Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: open@warsawphotodays.com

Dodaj komentarz