• 2013-07-23

Piotr Dumała jurorem festiwalu Ars Independent

Piotr Dumała będzie wraz z Wiktorią Pelzer jednym z jurorów konkursu Czarny Koń Animacji podczas 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent w Katowicach.

3. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Ars Independent (źródło: materiały prasowe organizatora)

3. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Ars Independent (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przegląd konkursowy odbędzie się w dniach od 21 do 23 września w sprawdzonej podczas zeszłorocznego festiwalu przestrzeni Galerii Ateneum.

Piotr Dumała jest cenionym autorem takich animacji, jak Zbrodnia i kara, Franz Kafka czy Łagodna. Na swoim koncie ma także film fabularny pt. Las, który otrzymał Nagrodę Specjalną Jury za szczególne wartości artystyczne na festiwalu w Gdyni. Współpracuje z łódzkim Studiem Filmowym Se-ma-for, wykłada m.in. na uniwersytecie w Sztokholmie i na Uniwersytecie Harvarda w Stanach Zjednoczonych. Piotr Dumała będzie także bohaterem retrospektywnego przeglądu w ramach katowickiego festiwalu.

W jury konkursu animacji zasiądzie także Wiktoria Pelzer związana z wieloma międzynarodowymi festiwalami filmowymi organizowanymi w Niemczech i Austrii. Pelzer jest kuratorką sekcji animacji na festiwalu Vienna Independent Shorts oraz koordynatorką programu festiwalu Crossing Europe w Linzu.

W ramach sekcji Przed Debiutem prezentującej najciekawsze prace studentów znanych szkół animacji goście festiwalu obejrzą dzieła powstałe w duńskim The Animation Workshop, paryskiej Szkole Obrazu Gobelins oraz poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Dodatkowo w programie festiwalu znajdzie się także przegląd współczesnej czeskiej animacji zebranej w dwóch grupach: Nowa fala czeskiej animacji oraz Od roku zero – czeska animacja lat 2000-2010.

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent jest Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

3. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Ars Independent
20-29 września 2013 r.
Katowice

Dodaj komentarz