• 2013-07-23

Literacki Sopot po raz drugi

Miasto Sopot po raz drugi organizuje Międzynarodowy Festiwal Literacki Sopot, który odbędzie się w dniach od 16 do 20 sierpnia w Sopocie. Celem festiwalu jest promocja literatury i czytelnictwa wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów odwiedzających Sopot. Literacki Sopot ma być imprezą cykliczną, której program co roku budowany będzie wokół innego tematu wiodącego.

Międzynarodowy Festiwal „Literacki Sopot” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Międzynarodowy Festiwal „Literacki Sopot” – plakat (źródło: materiały prasowe)

W drugiej edycji wiodącym tematem Festiwalu Literacki Sopot będzie literatura skandynawska i islandzka ze wskazaniem na literaturę dla dzieci oraz kryminał. W programie znajdą się spotkania z takimi autorami jak Åsa Lind, Moni Nilsson, Yrsa Sigurðardóttir, Christer Mjåset, Mariusz Czubaj i Marek Krajewski. Przez cały czas trwania festiwalu odbywać się będą targi książki, warsztaty dla dzieci i dorosłych, działania teatralne, mobilne czytelnie, plenerowa strefa czytania oraz prezentacja filmów inspirowanych literaturą skandynawską.

W programie festiwalu nie zabraknie także spotkań z książką historyczną (laureaci nagród w dziedzinie książek historycznych), warsztatów reportażu prowadzonych przez najlepszych polskich autorów, spotkań z nominowanymi do Literackiej Nagrody Nike oraz autorami najciekawszych tegorocznych premier zaproszonymi przez wybrane wydawnictwa.

Międzynarodowy Festiwal Literacki Sopot
Od 16 do 20 sierpnia 2013 roku
Miasto Sopot

Dodaj komentarz